Po spotkaniu ze studentami Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki goście z opolskich urzędów zajmujących się (nie tylko!) podatkami i cłem opowiadali o swojej pracy studentom Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki.
Wydarzenie pod nazwą Tydzień Celno-Skarbowy ma na celu zainteresowanie młodych ludzi karierą w tym rozwijającym się sektorze administracji. Jak powiedziała Barbara Bętkowska-Cela, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Opolu, służby poszukują nie tylko pracowników, ale też stażystów, praktykantów i dyplomantów, którzy chcieliby podjąć w swoich pracach magisterskich temat związany z administracją celno-skarbową.
Warto zaznaczyć, że na Opolszczyźnie zlokalizowane są aż cztery jednostki kompetencyjne obsługujące cały kraj, w tym Centrum Techniczne Informatyki Śledczej, znajdujące się przy ul. Szpitalnej. Informatycy z Politechniki Opolskiej, która jako jedna z pierwszych wprowadziła do swojej oferty unikalne studia podyplomowe z tego zakresu, i która wykształciła w tym kierunku wielu pracowników służb celnych są więc dla organizatorów Tygodnia Celno-Skarbowego atrakcyjnym celem rekrutacji.
Podczas całodziennego cyklu wykładów i prezentacji studenci mieli okazję zapoznać się, między innymi, z technikami zwalczania przestępstw w internecie, z zadaniami wykonywanymi przez analityka kryminalnego oraz… z przedmiotami zarekwirowanymi przemytnikom, w tym z kowbojkami z wężowej skóry.
Studentów odwiedził też funkcjonariusz na czterech łapach używany przez służby do wykrywania nielegalnego tytoniu i narkotyków.
Ten sam, który podbił wczoraj serca (i zaszczepił myśl o pracy w administracji celno-skarbowej) studentom z WIPiL (zdjęcia pochodzą z wydziałowego profilu na fb)
Więcej o informatyce śledczej:
Kolejne spotkania:
- Wydział Ekonomii i Zarządzania – 8 listopada, aula w Cenabizie, 09.00-13.00
- Wydział Mechaniczny – 9 listopada 2017 r. w godzinach 00 – 13.00 w sali B325.