W przededniu rozpoczęcia nowego roku akademickiego kierunek prowadzony przez Wydział Ekonomii i Zarządzania uzyskał wysoką ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
Dla uczelni to dokument, bez którego nie jest możliwe prowadzenie zajęć, ale również gwarancja wysokiej jakości kształcenia, a dla studentów informacja, że studia które wybrali są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę i dają możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy oraz uzyskania poszukiwanych na rynku pracy umiejętności i kompetencji.
Proces uzyskiwania decyzji PKA to wielomiesięczne postępowanie. Od przygotowania tzw. raportu samooceny, przez kluczową wizytę komisji na miejscu w siedzibie uczelni, po raport końcowy oraz wydanie uchwały prezydium. Ta ostatnia, z wyczekiwanym pozytywnym wynikiem, została wydana w pierwszych dniach września – informuje profesor Janusz Wielki, Dziekan Wydziału.
O wyniku zadecydowały przede wszystkim profile zawodowe kadry, w tym obszar prowadzonych badań, doświadczenie zawodowe również poza szkolnictwem wyższym – wszak PO to uczelnia techniczna i kierunek zarządzanie ma tutaj ścisłe korelacje z podmiotami gospodarki rynkowej, wyniki działalności dydaktycznej (atrakcyjne metody pracy, jakość prac etapowych czy dyplomowych), panujący na Wydziale pozytywny klimat współpracy oraz zaplecze infrastrukturalne – dodaje Marzena Szewczuk-Stępień, prodziekan ds. współpracy i rozwoju.
Otrzymanie pozytywnej akredytacji to zasługa wielu osób związanych z Wydziałem, studentów, pracowników naukowo-dydaktycznych oraz pracowników pionu administracji. Ocena tym bardziej cieszy, bo kierunek Zarządzanie zaczyna wybierać coraz więcej przyszłych studentów, a to daje możliwość uruchamiania nowych, atrakcyjnych i pożądanych na rynku specjalności – informuje Brygida Klemens, prodziekan ds. dydaktyki.
Obecnie oferta obejmuje: marketing menedżerski (nowość od roku akademickiego 2017/2018), zarządzanie kapitałem ludzkim i zarządzanie przedsiębiorstwem.