Król Lew, Coco, a może Gwiezdne Wojny? Wybór filmu na piątkowy wieczór omówcie z całą rodziną, bo w Pokoleniowym Klubie Filmowym chodzi właśnie o rozmowę.
Przypomnijmy, że cała akcja wiąże się z Międzynarodowym Dniem Rodziny obchodzonym na całym świecie 15 maja. Politechnika Opolska zachęca do uczczenia tego miłego święta w sposób zaproponowany przez Instytut Humanites, czyli poprzez familijny seans filmowy, będący kulminacją projektu Dwie Godziny dla Rodziny.
Dyrektor Działu Kadr Anna Artemska zapytała pracowników uczelni o swoje typy na wspólne oglądanie (a potem dyskusję o wrażeniach) z młodszymi i starszymi członkami rodziny.
Lista wygląda następująco:
– Piękna i Bestia (stara wersja rysunkową Disneya z 1991 roku).
– Coco
– Hugo i jego wynalazek
– Niekończąca się opowieść z 1984 r.
– Kopciuszek z 1950 r.
– Gwiezdne Wojny
– Król Lew
Filmy dostępne są na większości platform filmowych, które w dobie koronawirusa znoszą ograniczenia dostępu. Każdy może jednak ułożyć własną listę, a najlepiej zapytać o ulubiony film najbliższych.
Na pytanie „dlaczego właśnie ten” może odpowiedzą nam tak pięknie, jak pani Agnieszka Tiszbierek, wykładowca z Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki, która poleciła Piękną i Bestię: – To ciepła baśń ucząca dzieci nie tylko nie oceniać po wyglądzie ale także pokazująca silną więź rodziny, jaką można stworzyć wzajemnie o siebie dbając (nawet jak ta rodzina nie jest klasyczna – główna bohaterka nie ma mamy), a także dająca nadzieję każdemu, że w każdej chwili może się zmienić na lepsze, jeśli tylko chce. Może moja propozycja jest bardziej „babska” ale myślę, że śmieszne dialogi, wesołe piosenki i piękną animację docenią nawet prawdziwi twardziele – a mają tam z kim się utożsamiać 🙂
Zamiast reklam możemy natomiast zaproponować naszym współwidzom kilka krótkich filmów z kanału you tube Politechniki Opolskiej. Pokażmy swoim bliskim, czym zajmujemy w pracy! W bogatej, uczelnianej filmografii znajdują się relacje z wydarzeń akademickich – barwnych Piastonaliów, obozów narciarskich w Alpach, czy Chińskiego Nowego Roku, prezentacje wydziałów, ciekawych prac dyplomowych i popisów kulinarnych Erasmusów. Niekwestionowanym przebojem jest wywiad z prof. Janem Miodkiem, który komentuje naszą akcję „Stop wulgaryzmom”, ale każdy na pewno ułoży własną playlistę.
Wszyscy twórcy naszej politechnicznej playlisty otrzymali grę Ask me!, jednak zabawa się nie kończy! Teraz czekamy na Wasze wrażenia z seansów i gry!