Przyszli absolwenci mają niepowtarzalną okazję do spotkania z pracodawcami, którzy profilowo i pod względem potrzeb kadrowych są indywidualnie dobierani dla danego kierunku.
W ciągu 45 minut studenci poznają profil, strukturę oraz rozwiązania stosowane w firmach.
45 minut – tyle wystarczy, by poznać pracodawcę, sprawdzić, czym się zajmuje i dlaczego warto pracować właśnie tam, a jednocześnie zapoznać się z jego ofertą pracy – właśnie wystartowała jesienna Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości. To propozycja dla studentów ostatnich semestrów, którzy lada moment wkroczą na rynek pracy.
– Zależy nam, żeby nasi studenci jak lwy walczyli o najlepsze miejsca na rynku pracy. Oczywistym jest, że rynek pracy stoi otworem przed naszymi studentami, naszą rolę jest pokazanie studentom tych wszystkich możliwości, dzięki czemu wybiorą tego pracodawcę, który im najbardziej odpowiada – tłumaczy Aleksandra Jasińska, kierownik Akademickiego Biura Karier.
– Wykłady przygotowujemy z dużym wyprzedzeniem, zapraszamy pracodawców, którzy są profilowo dopasowani do danego wydziału, dla którego organizowane są wykłady – dodaje.
Pierwsze wykłady były propozycją dla studentów Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, którzy mieli okazję poznać trzech pracodawców z branży IT, automatyki i elektromobilności: Tensoft zdradził w jaki sposób tester może wejść w świat IT, LG Energy Solution przedstawił procesy produkcyjne, jakie towarzyszą produkcji baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych, natomiast SNP Poland Sp. z o.o. opowiedział, jak pozbyć się żmudnych, powtarzalnych zadań w procesie produkcji.
– Dla tych, którzy są gotowi na przejście z pozycji „student” na pozycję „pracownik” przygotowaliśmy skrzynię inżyniera wypełnioną po brzegi ofertami pracy naszych prelegentów i nie tylko – zaznacza Aleksandra Jasińska.
Kolejne terminy wykładów i ich program dostępne są na stronie Akademickiego Biura Karier.