- W dniu 19 kwietnia 2016 r. studenci z Koła Naukowego „Maestros de la economia” wraz z opiekunem dr Dianą Rokitą-Poskart uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wycieczki była wizyta w głównej siedzibie Narodowego Banku Polskiego. Podczas wizyty studenci mieli okazję poznać historię bankowości centralnej w Polsce oraz uzyskać informację o rolach i funkcji jakie pełni NBP. Uczestnicy wycieczki zwiedzili również bibliotekę NBP, posiadającą liczne zbiory z dziedziny bankowości, finansów, zarządzania, marketingu oraz wiedzy o Unii Europejskiej. Biblioteka udostępniła studentom książki i publikacje NBP, będące przydatne w tworzeniu prac dyplomowych i dalszej edukacji. Kolejnym etapem wizyty było uczestnictwo w szkoleniu dotyczącym zmodernizowanych zabezpieczeń banknotów, które od 2014 r. znajdują się w obiegu, a także rozpoznawania autentyczności banknotów. Ostatnim już etapem zwiedzania NBP była wizyta w holu Centrum Pieniądza, którego otwarcie planowane jest na 14 maja 2016 r. Studenci mieli również możliwość wymiany obiegowych 2 zł na monety okolicznościowe. Po zakończeniu wizyty w NBP, w oczekiwaniu na pociąg powrotny do Opola, wszyscy uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić centrum Warszawy.
- W dniu 16 marca 2016 r. studenci z Koła Naukowego „Maestros de la economia” przeprowadzili warsztaty edukacyjne dla 17-stej Grupy Zuchowej „Muchomorki”. Członkowie Koła Naukowego w ramach warsztatów przygotowali dla zuchów stacje tematyczne, których celem było nauczenie zuchów ekonomii poprzez wspólną zabawę. Podczas warsztatów zuchy miały okazję nauczyć się takich pojęć jak konsument, marketing, popyt, podaż czy też inflacja oraz mogły zdobyć najważniejsze informację na temat prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Za wykonanie zadań „Muchomorki” otrzymały dyplomy potwierdzające zdobycie sprawności „grosika” oraz drobne upominki.
- Dr hab. Ludmiła Sadovnicova, prof. PO, w dniach 30-31 marca 2016 r. brała udział w Międzynarodowej Konferencji „Aktualne problemy zarzadzania” odbywającej się w Moskwie (temat wystąpienia: „Nowoczesne tendencje rynku oświaty w Polsce”).
- Prof. dr hab. Wanda Musialik, prof. PO, wraz z dr. Romanem Śmietańskim uczestniczyli w posiedzeniu Komisji ds. Stosunków Polsko-Czeskich i Polsko-Słowackich (Polska Akademia Nauk, Oddział Katowice, 4 kwietnia 2016 r.). Spotkanie poświęcone było omówieniu inicjatyw związanych z przygotowaniem Kongresu Czechoznawstwa w Polsce.
- W dniu 7 kwietnia 2016 r. dr Piotr Zamelski poprowadził warsztaty ,,Prawo dla inżynierów i nie tylko” w ramach Małego Dnia Otwartego Politechniki Opolskiej. W warsztatach wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Piastów Śląskich w Krapkowicach.
- 20 kwietnia 2016 r. grupa 47 studentów z Koła Naukowego Nauk o Administracji ,,Ius publicum” wraz z opiekunem dr Piotrem Zamelskim wzięła udział w wizycie studyjnej w Warszawie, podczas której zwiedzili Pałac Prezydencki oraz gmach Sejmu i Senatu RP. Dla części studentów wyjazd stał się również okazją do odwiedzenia Muzeum Powstania Warszawskiego.
- W dniu 26 kwietnia 2016 r. studenci z Koła Naukowego Nauk o Administracji ,,Ius publicum” wraz z opiekunem dr. Piotrem Zamelskim wzięła udział w sesji Sejmiku Województwa Opolskiego oraz w spotkaniu z Wojewodą Opolskim Adrianem Czubakiem.
- Dr inż. Małgorzata Adamska (prodziekan ds. dydaktyki), dr inż. Brygida Klemens, dr Diana Rokita-Poskart i dr inż. Marzena Szewczuk-Stępień uczestniczyły w dniach 11-15 kwietnia 2016 r. w International Week na Uniwersytecie w Dubrowniku. Przeprowadziły zajęcia ze studentami z przedmiotów: Zarządzanie projektami, Marketing marki, Kreatywność i techniki przywództwa oraz Makroekonomia. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem i aktywnością ze strony ich uczestników. Opiekunem na czas pobytu na Uniwersytecie, z ramienia wydziału był profesor Tihomir Lukovic.
Wydział Ekonomii Uniwersytetu w Dubrowniku umożliwił również zorganizowanie spotkania z polskimi studentami podejmującymi studia w Dubrowniku m.in. z Uniwersytetu Gdańskiego, którzy opowiedzieli o warunkach studiowania, zaliczania przedmiotów i mieszkania w Chorwacji.
Z kolei podczas spotkania z Dziekanem Wydziału Ekonomii poruszone zostały kwestie dotyczące wymiany studentów w ramach Programu Erasmus+ oraz koncepcja utworzenia studiów umożliwiających uzyskanie podwójnego dyplomu: Politechniki Opolskiej oraz Uniwersytetu w Dubrowniku. Nawiązano również kontakty naukowe z kadrą naukowo-dydaktyczną. Ze względu na duże zaangażowanie i aktywność pracowników Politechniki Opolskiej, Pani dr inż. Małgorzata Adamska poproszona została o udzielenie wywiadu dla regionalnej telewizji na temat korzyści z uczestnictwa w międzynarodowej wymianie kadry naukowo-dydaktycznej jaką umożliwia program Erasmus +
Zwieńczeniem tygodnia wytężonej pracy naukowo-dydaktycznej było uczestnictwo w wyjeździe studyjnym do rolniczo-turystycznego regionu Konavle, w którym zaprezentowano możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu m.in. przez studentów uczestniczących w Programie Erasmus+.