Laureatka kolejnego już wyróżnienia za zaangażowanie w rozwój sportowy osób z niepełnosprawnościami (tym razem odebranego podczas Festiwalu Sportowego Opola) dr Justyna Charaśna-Blachucik przekazuje podziękowania dla wszystkich, którzy włączają się w organizowane przez nią akcje (m. in. gromadzące blisko 700 osób wydarzenie „Politechnika Opolska Osobom z Niepełnosprawnościami”)
Dziękuję za zaangażowanie i wkład wielu osób, bez których nie udałoby się nic osiągnąć. Sport ma bardzo mocną wartość, jaką jest integracja, łączy ludzi i pokolenia. Sport jest grą zespołową, nawet dyscypliny indywidualne trenuje się w grupie i to daje siłę. Cieszę się, że trafiłam na wspaniałych ludzi, którzy podzielają moją pasję.
Jeśli czytają to studenci WWFiF, którzy są moją motywacją i energią napędową do wszelkich działań, to dziękuję Wam bardzo, że podążacie ze mną. Wśród wolontariuszy są studenci-zawodnicy, którzy reprezentują nasze miasto, uczelnię i kraj w różnych dyscyplinach. Przywożą medale z zawodów krajowych i międzynarodowych, a jednak losy innych ludzi nie są im obojętne i biorą udział w wydarzeniach dla osób z niepełnosprawnościami, pochylając się nad słabszymi, mimo, że są ikonami sportu. Brawo dla was, za charakter i osobowość! To im dziękuję najbardziej.
Oczywiście żadne nasze wydarzenia nie odbyłyby się bez przychylności władz Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii i uczelni, oraz miasta Opola, Kędzierzyna-Koźla, nauczycieli, sponsorów i wielu, wielu innych.
Odbierając nagrodę stałam obok zasłużonych osób, które wpisują się w historię Opola, więc tym bardziej czuję się doceniona i będę działać dalej, bo widzę, że ma to sens.
Moje działania sięgają poza granice Opola, staram się zaangażować wszystkie środowiska i placówki, w których mieszkają osoby niepełnosprawne. Zależy mi, aby każdy, kto może się przemieszczać, mógł dotrzeć na Politechnikę Opolską. Osoby o najsłabszych możliwościach ruchowych są wspierane przez opiekunów, którym również dziękuję, że dowożą swoich podopiecznych, aby podziwiać ich determinację i cieszyć ich uśmiechem. Każdy ma emocje i te emocje nas łączą.
Szanowni Państwo, lista podziękowań jest bardzo długa. Jako pracownik Politechniki Opolskiej składam podziękowania wszystkim, ponieważ do jakiego pokoju nie wejdę, jakich drzwi nie otworzę, na naszej uczelni uzyskuję wsparcie, moc i energię do dalszego działania. Wszyscy mnie motywujecie i sprawiacie, że to co robimy ma sens. Dziękuję wszystkim, a Sekcji Promocji i Kultury za upowszechnianie naszych wspólnych działań, na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Gdy nasi goście wyjeżdżają z Politechniki Opolskiej z medalem na piersi, pytają, czy spotkamy się za rok. Oczywiście, że się spotkamy! – taka jest moja odpowiedź.
Każde wyróżnienie jest dla mnie motywacją do dalszych działań, więc zbieram się do organizacji kolejnej, VI już edycji „Politechniki Opolskiej Osobom z Niepełnosprawnościami”. Do zobaczenia! To wszystko się udaje, bo robimy to razem.
Justyna Charaśna-Blachucik.