Izabela Bonczek, absolwentka pierwszego stopnia zarządzania i inżynierii produkcji została laureatką ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową. Nagrodę przyznało Polskie Towarzystwo Zarządzania Produkcją.
– Celem konkursu jest przede wszystkim dążenie do stałego podnoszenia jakości prac dyplomowych, pobudzanie inicjatyw do podejmowania prac badawczych przez absolwentów kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji (ZIP) oraz promowanie rozwoju ich karier zawodowych – informuje prof. Katarzyna Hys, przewodnicząca opolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją, które przyznało nagrodę. Konkurs na najlepszą pracę dyplomową organizowany jest w całej Polsce przez 24 oddziały Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją.
Nagrodzona absolwentka pierwszego stopnia zarządzania i inżynierii produkcji Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej obroniła pracę dyplomową pt. „Analiza SMED na podstawie wybranego procesu przedsiębiorstwa”, której promotorem był dr inż. Adam Deptuła.
– Praca inżynierska dotyczyła redukcji czasu przezbrojenia maszyny. Powstała na podstawie projektu realizowanego w jednym z największych przedsiębiorstw produkcyjnych na Opolszczyźnie, w którym odbywałam staż – relacjonuje Izabela Bonczek, która obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich.
W tegorocznej edycji Kapituła Konkursu przyznała także wyróżnienia, które otrzymały:
– Vanessa Schwert, absolwentka kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, za pracę dyplomową pt. „Zastosowanie metod inwentycznych do rozwoju kreatywności członków zespołu projektowego na przykładzie wybranej organizacji”. Promotorem pracy była dr inż. Dominika Biniasz.
– Katarzyna Przybyła, absolwentka kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, za pracę dyplomową pt. „Identyfikacja konfliktów w zespole projektowym i sposoby ich rozwiazywania na przykładzie wybranego przedsiębiorstwa”. Promotorem pracy była dr inż. Dominika Biniasz.
– Karolina Pawlas, absolwentka logistyki, za pracę dyplomową pt. „Wpływ działania pandemii Covid-19 na logistyczne funkcjonowanie szpitali w 2020 roku”. Promotorem pracy był dr inż. Dariusz Masłowski.
– Na co dzień pracuję jako specjalista ds. procesu w PwC Service Delivery Center w Opolu i studiuję na Politechnice Opolskiej na nowo powstałym kierunku – Lean Six Sigma Expert. Studia na Politechnice Opolskiej pozwoliły mi nie tylko na zdobycie cennych kompetencji i doświadczeń. Zainteresowanie tematyką przerodziło się w prawdziwą pasję, która została doceniona m.in. przez Polskie Towarzystwo Zarządzania Produkcją – podkreśla Vanessa Schwert.
– Bardzo dziękuję za wyróżnienie. Cieszę się, ponieważ to wyróżnienie to też fajne podsumowanie na zakończenie studiów. Dlaczego postawiłam na taką tematykę pracy? Kreatywne rozwiązywanie konfliktów oraz zarządzanie zespołem stanowią dla mnie szczególny obszar zainteresowań, z którym związane są moje plany na zawodową przyszłość. Liczę na to, że zdobytą wiedzę i umiejętności, z zakresu tematyki pracy dyplomowej, będę mogła wykorzystać w praktyce i przekazywać dalej – mówi Katarzyna Przybyła.
– Obie moje prace dyplomowe zostały oparte na danych uzyskanych z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu Zdroju, w którym także pełniłam wolontariusz w trakcie pandemii. Obecnie pracuję w branży automotive na stanowisku, ściśle związanym z moim wyksztalceniem, co potwierdza słuszność wyboru sprzed 6 laty. Mam ambicje jednak podjąć kolejne studia, prawdopodobnie związane z informatyką bądź programowaniem – zaznacza Karolina Pawlas, która ukończyła studia magisterskie z logistyki.