W dniach 7-8 grudnia 2018 r. 12-osobowa grupa studentów z Koła Naukowego LogPoint miała okazję uczestniczyć w XIV Forum Studentów Transportu i Logistyki TransLogistics 2018 we Wrocławiu.
To jedna z największych konferencji logistycznych skierowanych do studentów na terenie Polski. 250 uczestników konferencji zyskało wiedzę od praktyków, firm oraz osób, które na rynku usług logistycznych działają od wielu lat. Była to świetna okazja by zostawić CV, porozmawiać z przedstawicielami firm czy nawiązać znajomości z obecnymi studentami a przyszłymi współpracownikami.
Ważnym elementem corocznej konferencji jest II-etapowy konkurs na najlepszy artykuł. Spośród ponad 20 artykułów wybrano pięć najlepszych, których autorzy przedstawili swoje prace w formie prezentacji podczas konferencji. W gronie tych osób znalazło się dwoje studentów IV roku logistyki na Politechnice Opolskiej: Aneta Wróbel i Mateusz Zbadyński, którzy opracowali artykuł pt.:
„Efektywność wybranych metod kompletacji na podstawie systemów firmy LUCA Logistic Solution”
Nasi studenci zajęli III miejsce w konkursie na najlepszy artykuł, który ukazał się w pokonferencyjnym Journalu.
Studenci opracowali artykuł na podstawie własnych badań procesów kompletacji towarów w Centrum Badawczo-Rozwojowym LUCA Logistic Solution, które mieści się w budynku „Łącznik” na Politechnice Opolskiej przy ul. Mikołajczyka. Badaniom podlegały czasy przejść ścieżki kompletacji z wykorzystaniem technologii Pick-by-Light, Pick-by-Point, Pick-by-Voice oraz Pick-by-Watch. Autorzy mogli przeprowadzić swoje badania dzięki zaangażowaniu pracowników LUCA, którzy skonfigurowali systemy, oraz dra inż. Marcina Łopuszyńskiego, który zaangażował swoje siły w proces badawczy.
Były to pierwsze działania naukowo-badawcze przeprowadzone w Centrum Badawczo-Rozwojowym Systemów Logistycznych, które dały możliwość studentom Forum poznania technologii oferowanych przez firmę LUCA Logistic Solution sp. z o.o. oraz zaprezentowania porównania wyników kompletacji za pomocą tych systemów z metodą tradycyjną wykorzystującą listę zamówienia wydrukowaną na zwykłej kartce papierowej.
Studenci dzięki wyjazdom na konferencje mają okazję w przeciągu dwóch dni nabrać bardzo skondensowanej wiedzy, poznać przyszły rynek logistyki oraz wymienić poglądy i opinie z innymi studentami tego samego kierunku.