Jak zmieniała się Politechnika Opolska, jakie są jej kluczowe elementy rozwoju, tzw. kamienie milowe? Zapraszamy na spotkanie z okazji jubileuszu 55-lecia uczelni, w którym nie tylko chcemy wspominać, ale również rozmawiać o przyszłości politechniki.
W jubileuszowym roku Politechnikę Opolską tworzy sześć wydziałów, na których studiuje 6 tysięcy studentów, w tym 360 żaków zza granicy, dokładnie z 12 państw. O ich wyksztalcenie dba ponad 450 nauczycieli akademickich.
O tym, że nie mamy powodów do kompleksów świadczy fakt, że nasza uczelnia i absolwenci tworzą niezwykle ważny impuls zachęcający do lokowania w Opolu nowych inwestycji. Kolejne firmy tworzą nie tylko miejsca pracy skierowane do absolwentów, ale także dla mieszkańców miasta, dzięki czemu z obecności politechniki w Opolu korzystają tak naprawdę wszyscy. Politechnika Opolska to uczelnia tworzona przez ludzi, z myślą o ludziach i dla ludzi.
– Politechnika ma silne fundamenty, cały czas się rozwijamy, mamy ambitne plany. W rozwoju naszej uczelni można wskazać cztery ważne kamienie milowe. To zaplecze lokalowe, pierwsze budynki, które uczelnia pozyskała, przekształcenie w politechnikę, powstanie drugiego kampusu, gdzie ulokowane są dwa najliczniejsze wydziały, czyli Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki oraz Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. Czwarty kamień milowy, który dzieje się nieco w cieniu, to rewolucja cyfrowa – wylicza prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.
To właśnie kamienie milowe w rozwoju uczelni są głównym tematem jubileuszowego spotkania, do udziału w którym zaprosiliśmy byłych rektorów: prof. Zdzisława Kabzę, prof. Piotra Wacha oraz prof. Jerzego Skubisa.
– To spotkanie, podczas którego rozmawiamy nie tylko o historii, ale także o współczesności i doświadczeniach z nią związanych, oraz o tym, gdzie teraz jest i gdzie będzie Politechnika Opolska – zapowiada prowadzący spotkanie dr inż. Piotr Bębenek z Wydziału Ekonomii i Zarządzania.
Nie mogło na nim zabraknąć przede wszystkim tych, dla których odnawiamy budynki, budujemy kolejne laboratoria i tworzymy atrakcyjne kierunki studiów.
W spotkaniu wzięli udział: Mariola Wełniak, studentka wychowania fizycznego i przewodnicząca Samorządu Studenckiego Politechniki Opolskiej, Wiktoria Kalus, przewodnicząca Samorządu Doktorantów Politechniki Opolskiej oraz Bartosz Polok, student budownictwa, przewodniczący poprzedniej kadencji Samorządu Studenckiego Politechniki Opolskiej.