Pół roku (od grudnia 2015 r. do czerwca 2016 r.), 8 tematów, 13 spotkań w małych grupach z demonstracją i pracą na sprzęcie, ponad 130 uczestników bezpłatnych szkoleń o wartości rynkowej prawie 33 tys. zł. Takich statystyk nie mogliśmy nie uczcić. Zaopatrzeni w truskawkowy tort w barwach reprezentacji Politechniki Opolskiej i firmy Turck słodko zakończyliśmy ostatnie z całego cyklu szkoleń, jakie dla studentów naszej uczelni przeprowadzili pracownicy firmy Turck, działającej w branży automatyki.
Piotr Glinka – Prezes Zarządu Turck Polska Sp. z o.o., absolwent i przyjaciel naszej uczelni, który w porozumieniu z Anną Czabak, Dyrektor Działu Współpracy i Rozwoju zainicjował cykl szkoleń, nie krył satysfakcji, gdy wraz z Panią prorektor ds. dydaktyki dr hab. inż. Krystyną Macek-Kamińską, prof. PO kroił tort.
Politechnice Opolskiej bardzo zależy, aby nasi studenci nabywali praktyczne umiejętności, a z taką właśnie propozycją wyszła firma Turck – mówiła rektor Kamińska wręczając okolicznościowe podziękowanie.
W listopadzie zeszłego roku, gdy pojawiła się propozycja współpracy, nikt nie spodziewał się tak dużego odzewu i miarodajnych efektów. Ruszyła lawina, której nie chcieliśmy zatrzymywać. Tysiące maili od studentów, którzy nie zdążyli się zapisać na cykl w wyznaczonym terminie oraz maili organizacyjnych pomiędzy uczelnią a firmą.
Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom firmy za płynną i bezproblemową współpracę. Naszych studentów szkolili:
- Bartłomiej Besz (i jemu szczególnie dziękujemy za współpracę organizacyjną, cierpliwość i zawsze szybką reakcję – sytuacja zmieniała się bowiem dynamicznie),
- Andrzej Dwojak,
- Paweł Oleksiak,
- Artur Pfeifruk,
- Piotr Śnieżek,
- Patryk Zalewski.
Ze strony uczelni za koordynację cyklu szkoleń odpowiedzialni byli Aleksandra Jasińska i Maciej Gruszecki z Akademickiego Biura Karier.
Spora część pracowników i dyrekcji firmy to absolwenci Politechniki Opolskiej. Widać wyraźnie, że znajdują oni swoje miejsce na rynku pracy, pozostają przyjaciółmi uczelni i chcą z nią współpracować. Doskonale wpisuje się to w ideę BazaRu – Bazy Rozwojowej Politechniki Opolskiej, gdyż szczególnie zależy nam na umacnianiu więzi absolwentów z Alma Mater i na wykorzystaniu ich potencjału. Absolwenci i dydaktycy naszej uczelni prowadzili już warsztaty w ramach wiosennego otwarcia.
W ankietach poszkoleniowych studenci podkreślają wysoki poziom merytorycznego przygotowania prowadzących, ich komunikatywność oraz dostęp do zaplecza sprzętowego. Wskazują też chęć uczestnictwa w podobnych inicjatywach – i tym oczekiwaniom postaramy się sprostać w kolejnych semestrach.
Specjalnie na potrzeby inicjatyw związanych ze szkoleniami uruchomiony został adres e-mail: szkolenia.abk@po.opole.pl, na który zgłaszać można propozycje tematów, jakimi studenci są zainteresowani. Pod tym adresem czekamy także na informacje od firm zainteresowanych przeprowadzeniem szkoleń dla naszych studentów.
Absolwentów naszej uczelni znaleźć można właściwie w każdej firmie regionu i Polski, potencjał jest więc bardzo duży, a my mamy nadzieję, że BazaRowy koszyk w przyszłym semestrze zapełni się wartościowymi propozycjami dla naszych studentów.
Więcej informacji uzyskać można w Dziale Współpracy i Rozwoju, pisząc na adres szkolenia.abk@po.opole.pl lub abk@po.opole.pl.