Jedną z możliwych odpowiedzi jest program Med-Stres SOS.
- ZAŁOŻENIA PROGRAMU
Med-Stres SOS to program, który jest efektem współpracy badaczy, praktyków i ekspertów z Uniwersytetu SWPS w Warszawie, Uniwersytetu Sztokholmskiego oraz Uniwersytetu w Linköping, zajmujących się problematyką stresu, zdrowia w pracy oraz psychologicznych interwencji internetowych. Program został skierowany do przedstawicieli zawodów medycznych mierzących się z trudną sytuacją, jaką jest pandemia wirusa SARS-CoV-2. Niemniej jednak może zostać wykorzystany wśród osób, które doświadczają podwyższonego poziomu stresu i nie wiedzą jak sobie z tym poradzić.
- STRUKTURA PROGRAMU
Program składa się z 8 modułów, w których znajduje się po jednym lub kilka ćwiczeń. Można korzystać z modułów w dowolnej kolejności (wyjątek stanowią moduły 4 i 5, które zalecane są aby wykonać po kolei), a także do nich wracać.
Oto moduły:
- Jak się dzisiaj czujesz?
- Twoje doświadczenia.
- Doświadczenia innych.
- Proszenie o pomoc: pułapki myślowe.
- Proszenie o pomoc: jak to zrobić?
- Mindfulness.
- Relaksacja.
- Drobne przyjemności.
- WYKORZYSTANIE PROGRAMU
Program dostępny jest w całości online i jest bezpłatny. Dzięki temu można z niego skorzystać w dowolnym miejscu i czasie. Wystarczy komputer, tablet lub telefon podłączony do Internetu. Aby z niego korzystać należy zarejestrować się i ustalić swoje indywidualne hasło do dalszego logowania się.
Program jest dostępny na stronie: https://medstres.sos.pl
- UWAGI
Program nie stanowi psychoterapii. Jeśli Twoje zdrowie psychiczne wymaga innej pomocy niż wsparcie w radzeniu sobie ze stresem zapraszamy na stronę: www.cpp.po.edu.pl