Organizowane przez Politechnikę Opolską Akademickie Targi Pracy są największym tego typu wydarzeniem w regionie, które co roku zyskuje większą liczbę wystawców oraz partnerów. Tym razem na studentów czeka ponad 60 pracodawców z całej Polski. Rejestracja na targi i webinaria właśnie się rozpoczęła.
– Kolejna edycja Akademickich Targów to dwa intensywne dni spotkań i wydarzeń. Studenci będą mogli wziąć udział w warsztatach i spotkaniach z firmami oraz wysłuchać debaty ekspertów na scenie głównej a także szybko aplikować na dostępne oferty pracy – podkreśla dr inż. Aneta Kucińska-Landwójtowicz, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Opolskiej.
Trzynasta edycja targów odbędzie się 23 i 24 marca. Weźmie w niej udział ponad 60 pracodawców z całego kraju. – Targi odbędą się w wersji online. Platforma, na której zostaną zorganizowane, pozwoli młodym ludziom odwiedzać wirtualne stoiska, przede wszystkim jednak zapewni skuteczną i bezpośrednią komunikację pomiędzy uczestnikami w czasie rzeczywistym (poprzez czaty stoisk, speed recruitment i speed networking, webinaria i wystąpienia na scenie głównej wydarzenia). Jednocześnie oferowane przez platformę funkcjonalności pozwolą na aktywne poszukiwanie kandydatów odpowiadających wskazanym wymaganiom – wyjaśnia Aleksandra Jasińska, kierownik Akademickiego Biura Karier Politechniki Opolskiej.

Rejestracja na zaplanowane podczas targów warsztaty właśnie się rozpoczęła.
– Przygotowaliśmy ponad 20 propozycji warsztatów. Kierunek budownictwo z pewnością zainteresuje temat dot. wykorzystania technologii BIM oraz budowa fabryki chipsów od A do Z. Automatyków zapraszamy na spotkanie z technologiami dla Przemysłu 4.0 oraz digitalizacją produkcji. Informatycy będą m.in. tworzyć swoją pierwszą aplikację na iPHONE, poznają też wyzwania pracy Programisty, Tech Leada i Project Managera. Przejdą też od C++ do C# przez CLR i JIT za pomocą CIL/MSIL oraz poćwiczą język SQL. Zainteresowani obszarem produkcji i logistyki poznają zarządzanie nowoczesnym łańcuchem dostaw oraz przykłady zastosowania lean management – wylicza Aleksandra Jasińska. – Do tego mnóstwo propozycji „miękkich”, oraz spotkania oko w oko z rekruterami, którzy doradzą jak spotkania z HR przejść zwycięsko i dostać wymarzoną pracę – dodaje Aleksandra Jasińska.
Przypominamy, że w trakcie trwania targów wszyscy uczestniczący w nich studenci będą zwolnieni z zajęć dydaktycznych, by na spokojnie mogli poznać przedstawione przez pracodawców propozycje współpracy.
Już dziś zarejestruj się na wybrane warsztaty: https://targi-pracy-politechniki-opolskiej.gridaly.com/info
