Udział w Legii Akademickiej to możliwość przeżycia wielkiej przygody, nawiązania przyjaźni i braterstwa broni, sprawdzenia się, a co najważniejsze to szansa na zdobycie dodatkowych, bardzo unikalnych umiejętności i kwalifikacji. To również prestiż i znaczący wpis w CV każdego studenta.
Legia Akademicka to program powstały w 2017 roku skierowany do studentów I i II stopnia studiów stacjonarnych i niestacjonarnych posiadających obywatelstwo polskie, zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy chcieliby odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać stopień wojskowy. To program dla tych, którzy być może myślą o wstąpieniu do wojska i służbie czynnej. Ale to także szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji, rozwój osobisty i prestiż.
Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej obejmuje dwie części szkolenia. Część teoretyczną realizowaną przez uczelnie zgodnie z opracowanym przez Ministra Obrony Narodowej programem szkoleniowym oraz część praktyczną (ćwiczenia wojskowe w warunkach poligonowych) organizowaną przez Ministra Obrony Narodowej.
Jak dołączyć?
MODUŁ PODSTAWOWY:
złóż wniosek o przyjęcie na zajęcia: http://bityl.pl/HEN47 w terminie do 15 lutego br. w Biurze Kształcenia Ustawicznego (Politechnika Opolska, ul. Prószkowska 76, bud.7, pok. 10) lub prześlij na adres Koordynatora Uczelni: a.czabak@po.edu.pl,
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
MODUŁ PODOFICERSKI*:
jako szeregowy bądź starszy szeregowy rezerwy skontaktuj się z koordynatorem Legii Akademickiej Anną Czabak: a.czabak@po.edu.pl.
Złóż wniosek o przyjęcie na zajęcia http://bityl.pl/HEN47 w terminie do 15 lutego br. w Biurze Kształcenia Ustawicznego (Politechnika Opolska, ul. Prószkowska 76, bud.7, pok. 10) lub prześlij na adres koordynatora.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
* jeśli realizujesz go zaraz po module podstawowym, nie musisz składać nowego wniosku
Dla tych, którzy ukończyli moduł podoficerski w poprzednich edycjach programu lub są studentami-podoficerami rezerwy, jest możliwość przystąpienia do modułu oficerskiego. Nabór do niego prowadzi komisja powołana przez dyrektora biura do spraw programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Kandydaci na oficerów w przeciwieństwie od dwóch dotychczasowych modułów (podstawowego i podoficerskiego) kształceni są wyłącznie w uczelniach wojskowych podczas letniej przerwy międzysemestralnej.
Termin składania dokumentów do modułu oficerskiego mija 31 stycznia br.
Wzór wniosku o przyjęcie znajdziesz tutaj: http://bityl.pl/HEN47.
Ankietę kwalifikacyjną znajdziesz tutaj: http://bityl.pl/29XT2. Załącz oświadczenie RODO i dokumenty potwierdzające dodatkowe kompetencje. Wzór znajdziesz tutaj: http://bityl.pl/308HJ.
Dokumenty wyślij pocztą tradycyjną na adres: Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, ul. Dymińska 13, 00-909 Warszawa, z dopiskiem: MODUŁ OFICERSKI – LEGIA AKADEMICKA.