Spotkania z trenerami i coach’ami biznesu czy znanymi prelegentami, którzy odnieśli w życiu zawodowym sukces, potrafią być bardzo kosztowne i odbywają się zwykle w stolicy.
Politechnika Opolska organizuje takie spotkania dla swoich studentów za darmo i serdecznie zaprasza do udziału wszystkich, którzy chcą wejść w życie zawodowe z czymś więcej poza wiedzą wyniesioną z toku studiów.
11 kwietnia zapraszamy na pierwsze trzy wykłady z cyklu „Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości – wykłady otwarte prowadzone przez praktyków”, które szczególnie zainteresują takie kierunki jak: Budownictwo; Ekonomia; Zarządzanie; Zarządzanie i Inżynieria Produkcji; Wychowanie Fizyczne; Turystyka i Rekreacja oraz Fizjoterapia.
Na spotkania z ekspertami zapraszamy nie tylko studentów ostatniego semestru – jak sama nazwa wskazuje wykłady są „otwarte” dla wszystkich zainteresowanych tematem, także wykładowców oraz absolwentów uczelni, ogranicza nas jedynie limit miejsc na sali.
Warto porozmawiać z tymi, którym w życiu zawodowym się powiodło i zgodzili się przekazać młodym ludziom swoją wiedzę pro publico bono. W tym tygodniu cennych wskazówek udzielają:
——————————————————
11 kwietnia br., godz.: 13:45
Tytuł wykładu: „ Jak dzięki ciężkiej pracy osiągnąć sukces w biznesie”
Prelegent: Marian Siwoń, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Multiserwis Sp. z o.o.
Sugerowane kierunki: budownictwo; ekonomia; zarządzanie; zarządzanie i inżynieria produkcji
O prelegencie:
Marian Siwoń – Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny działającej od blisko 27 lat w Krapkowicach spółki Multiserwis. Wielokrotnie doceniany – m.in. medalem „Zasłużony Opolszczyźnie”, brązową odznaką „Za zasługi dla sportu”, Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji Izby Gospodarczej w Katowicach, tytułem „Znakomity Przywódca Polskiej Nagrody Jakości” Krajowej Izby Gospodarczej, czy tytułem „Lider Polskiego Biznesu”. Jest członkiem BCC Loży Opolskiej, Rady Opolskiej Izby Gospodarczej, Konwentu Politechniki Opolskiej oraz Rady Biznesu Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej. W prowadzonych przez niego działaniach wyraźnie widać jakie ma hobby – golf i działalność społeczna. Jest m.in. założycielem stowarzyszenia „Opolski Klub Golfowy”, stowarzyszenia „R&M Centrum Szkolenia Zawodowego”, „Lions Club” w Krapkowicach oraz założycielem i fundatorem fundacji „Pomoc” w Krapkowicach.
Multiserwis Sp. z o.o., zatrudniając obecnie ponad 3500 pracowników na budowach w całej Europie z przychodami w 2017 roku na poziomie 708 mln PLN, jest największym w Polsce przedsiębiorstwem w branży izolacji termicznych i rusztowań przemysłowych. Multiserwis prowadzi szeroko zakrojoną współpracę w zakresie szkolnictwa i kształcenia w branży Izolacji Przemysłowych w Polsce, posiada dwie klasy patronackie oraz intensywnie współpracuje z Politechniką Opolską w obrębie powiązania biznesu ze szkolnictwem wyższym.
———————————————————
11 kwietnia br., godz.: 14:40
Tytuł wykładu: „Biznes – wysokobiałkowe przekąski z dojrzewającego fileta z kurczaka”
Prelegent: Andrzej Grudniok, Prezes Zarządu Merzdorf Fine Food Sp. z o.o.
Sugerowane kierunki: wszystkie kierunki, zwłaszcza ekonomia; zarządzanie; wychowanie fizyczne
Opis firmy:
Coraz większa liczba Polaków przywiązuje wagę do zdrowego stylu życia. Chcemy pięknie, zdrowo wyglądać i dobrze czuć się we własnym ciele. Aby to osiągnąć powinniśmy nie tylko stosować odpowiednio zbilansowaną dietę, ale także regularnie uprawiać aktywność fizyczną, co nie zawsze przychodzi nam z łatwością. Naprzeciw tym wyzwaniom wyszła firma Merzdorf, produkująca przekąski z dojrzewającego fileta z kurczaka. Jej produkty powstają w procesie 5-tygodniowego dojrzewania. Poddawane są wtedy procesom wędzenia tzw. zimnym dymem. To wszystko jest możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologicznie komory z dymogeneratorem. Przekłada się to na ograniczenie do minimum udziału szkodliwych substancji, jakie powstają w procesie wędzenia.
Merzdorf towarzyszy w wyzwaniach i przygotowaniach do kolejnych wypraw takim sportowcom jak m.in. Adam Bielecki.
—————————————————————
11 kwietnia br., godz.: 15:30
Tytuł wykładu: „ Poza schematem – bądź tak dobry, żeby nie mogli Cię zignorować”
Prelegent: Mateusz Wójcik – trener personalny
Sugerowane kierunki: wychowanie fizyczne; turystyka i rekreacja; fizjoterapia
Opis wykładu:
Jak wykorzystać obecną modę na ruch i przebić się na rynku pracy? Czy jesteś na tyle dobry, żeby Twój potencjalny klient nie był w stanie Cię zignorować? O najszybciej rozwijających się nurtach i potencjale branży Fitness & Wellness. O presji, motywacji i zaangażowaniu w pracy trenera, fizjoterapeuty, nauczyciela. O tym jak budować relacje z Twoim przyszłym klientem/podopiecznym. O wizualicji i pracy naszego umysłu. Praktyczne przykłady, gotowe do wykorzystania.
O prelegencie:
Mateusz Wójcik – właściciel firmy Fitness Business Beratung. Z branżą sportową związany od 2004 roku. Trener z wieloma uprawnieniami (Spinning, Kettlebell, Powerbags, Cross-Training, Bodybuilding). Specjalista z zakresu zdrowego odżywiania oraz edukacji zdrowotnej. Trener personalny, dzielący się swoją wiedzą z profesjonalistami z różnych dyscyplin sportowych, głównie piłki nożnej oraz ręcznej oraz amatorami ćwiczącymi typowo rekreacyjnie. Współpracuje jako trener z centrum sportowym Vital Park Frankenhohe oraz z siecią klubów B-Fit w Niemczech. Zarejestrowany jako trener w Polskim Instytucie Sportu i Kadr Sportowych. Prowadzi szkolenia z zakresu inteligencji emocjonalnej oraz samorozwoju. Propagator 3 aspektów zdrowia – odżywiania, aktywności fizycznej oraz higieny psychicznej wśród młodzieży oraz seniorów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom za przyjęcie zaproszenia do udziału w jubileuszowej edycji.
Wszystkie wykłady odbywają się jak zwykle w II kampusie PO, w auli nr 25 budynku nr 9a, a my serdecznie dziękujemy Wydziałowi Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, który na potrzeby organizacji wykładów jak co roku udostępnił swoje pomieszczenia.
Więcej na temat Akademii oraz zapisy tutaj. Wszelkie pytania można kierować na adres: wykladyotwarte@po.opole.pl