Browse: Home / Rekrutujemy na elitarny kierunek studiów

Menu

Skip to content
  • Politechnika Opolska
  • Koła naukowe
Header image

Wiadomości UczelnianeLogo

Wiadomości Uczelniane | Politechnika Opolska

  • Facebook
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS
  • YouTube

Menu

Skip to content
  • Strona główna
    • Wywiady
    • Wszystkie aktualności
      • Dziecięca Politechnika Opolska
      • Odeszli
    • Wiadomości Uczelniane – archiwum (PDF)
  • Nauka
    • Wydarzenia naukowe
    • Popularyzacja wiedzy
    • Artykuły naukowe
      • Nauki przyrodnicze
      • Nauki inżynieryjne i techniczne
      • Nauki medyczne i nauki o zdrowiu
      • Nauki rolnicze
      • Nauki społeczne
      • Nauki humanistyczne
  • Studenci
    • Wydarzenia studenckie
    • AZS
    • Samorząd
    • Koła naukowe
  • Kultura
    • Wydarzenia kulturalne
    • Galeria II strona
  • Jednostki
    • Wydziały
      • Wydział Budownictwa i Architektury
      • Wydział Elektrotechniki Automatyki i Informatyki
      • Wydział Ekonomii i Zarządzania
      • Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki
      • Wydział Mechaniczny
      • Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii
    • Akademickie Biuro Karier
    • Biblioteka Główna
    • Dział Współpracy i Rozwoju
    • Instytut Konfucjusza
    • Dział Współpracy Międzynarodowej
    • Studium Języków Obcych
    • Opolski Park Naukowo Technologiczny
    • Uczelniany Ośrodek Informatyczny
    • Doktoranci
  • Na marginesie
    • Felieton
    • Galeria ,,Na marginesie”
    • Podróże
  • Współpraca z Tierra del Fuego
  • Kierunek ważny dla regionu: PKA pozytywnie oceniła zarządzanie i inżynierię produkcji
  • Mechanika i budowa maszyn z kolejną pozytywną akredytacją!
  • Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej ma nowego przewodniczącego
  • Nowa forma współpracy uczelni technicznych
Mężczyzna klęczy trzymając w ręku karabin. Instruktor pochyla się nad nim wydając wskazówki.

Rekrutujemy na elitarny kierunek studiów

Posted by Anna Kułynycz on 18 lipca 2022 in Aktualności, Jednostki, Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, Wydziały | 872 Views

Na Politechnice Opolskiej rozpoczęła się rekrutacja na nowy kierunek studiów. To sport i bezpieczeństwo, unikatowa w skali kraju propozycja, która w kompleksowy sposób przygotuje studentów do pracy w służbach mundurowych. Najlepsi
z najlepszych znajdą angaż w elitarnych siłach specjalnych.

O tym, że studenci nowego kierunku zostaną doskonale przygotowani do służby w różnych formacjach mundurowych świadczy m.in. fakt, że w opracowaniu programu studiów uczestniczyli m.in. emerytowani żołnierze Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, mający ogromne doświadczenie w służbie w zespołach bojowych również poza granicami kraju: choćby na misjach w Iraku czy Afganistanie. Kierunek powstał także przy współpracy z Samodzielnym Pododdziałem Kontrterrorystycznym Policji w Opolu, Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych w Krakowie. Politechnika nawiązała także współpracę z elitą komandosów, czyli Jednostką Wojskową Komandosów z Lublińca.

– Absolwent studiów zostanie kompleksowo przygotowany w zakresie sprawności i wydolności fizycznej poszerzonych o podstawy wiedzy i umiejętności z zakresu nauk inżynieryjno-technicznych, bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa. Pozna podstawy prawa i polityki, psychologii i komunikowania się, będzie potrafił logicznie myśleć i podejmować decyzje w warunkach stresu i zagrożenia – wylicza prof. Dawid Bączkowicz, dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej.

To wszystko uczyni z niego pożądanego na rynku pracy specjalistę z zakresu ochrony i bezpieczeństwa, który natychmiast znajdzie pracę w służbach mundurowych, cywilnych agencjach związanych z bezpieczeństwem, a najlepsi z najlepszych bez problemu poradzą sobie podczas selekcji do takich jednostek jak GROM, Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca czy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Opolu.

Na sport i bezpieczeństwo także obowiązuje mini selekcja: kandydaci przejdą test sprawnościowy, to: sprawdzian umiejętności pływania (50 m dowolnym stylem, pływanie pod wodą); test sprawności fizycznej oparty na czterech próbach lekkoatletycznych biegi – 100 m, 800 m (kobiety), 1500 m (mężczyźni), skok w dal, pchnięcie kulą (4 kg kobiety, 6 kg mężczyźni).

Ponadto, kandydata musi cechować m.in. wysoka sprawność fizyczna oraz bardzo dobre zdrowie (potwierdzone przez lekarza medycyny pracy). Powinien posiadać także wiedzę z zakresu biologii, chemii, fizyki, matematyki, informatyki, historii i geografii oraz znajomość przynajmniej jednego języka obcego, która będzie rozwijana w czasie studiów.
Mile widziana również dobrze rozwinięta umiejętność logicznego i analitycznego myślenia, umiejętność pracy w zespole, także w warunkach trudnych i stresowych.

  • Młodzi ludzie przenoszą pakunki nad głową, idąc w wodzie po pas
  • Kilka osób przy głazie
  • Mężczyzna z kompasem i mapą
  • Grupa osób w mundurach i z karabinami
  • Człowiek z mundurze i latarką na karabinie
  • Grupa uzbrojonych osób
Kategoria: Aktualności, Jednostki, Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, Wydziały | Tagi: prof. Dawid Baczkowicz, sport i bezpieczeństwo, Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii

O autorze

Anna Kułynycz

Dział Promocji, Komunikacji i Kultury
ul. Prószkowska 76 (budynek nr 5), 45-758 Opole
Stanowisko: specjalista ds. kontaktu z mediami
Tel.: 774498159
Tel.: 721-996-990
e-mail: a.kulynycz@po.edu.pl

Podobne wpisy

Dwóch mężczyzn w garniturach podaje sobie dłonieNauka dla społeczeństwa. Politechnika poszerza działalność unikatowego laboratorium→

napis ISVR ze znakiem graficznymNasz naukowiec laureatem prestiżowej, międzynarodowej nagrody→

Młoda kobieta, dr Daria Hołodnik, pozuje do zdjęcia na tle wejścia do budynku Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. Uśmiecha się, widoczna jest od pasa w górę.Światowe wydawnictwo opublikowało wyniki badań dr Darii Hołodnik→

Dwie osoby skarzą na główkę do basenu. Trzecia osoba jest w wodzieZa nimi mini selekcja→

Nasi naukowcy poprawią pracę systemów ciepłowniczych w czterech krajach

advertisement

Innowacyjne rozwiązanie: fantom miednicy może pomóc w radioterapii

advertisement

Przyjechał na dwa lata, zostaje na dłużej

advertisement

Nasz Facebook

Ważne

  • Dwie kobiety i mężczyzna podpisujący dokumenty przy stole, w tle stojaki z flagami

    Współpraca z Tierra del Fuego

    18 sierpnia 2023 / Anna Kułynycz
  • Grupa studentów siedzi przed komputerami

    Kierunek ważny dla regionu: PKA pozytywnie oceniła zarządzanie i inżynierię produkcji

    8 sierpnia 2023 / Anna Kułynycz
  • Trzech młodych mężczyzn w granatowych fartuchach stoi przy obrabiarce cyfrowej. Jeden z nich trzyma uchwyt od drzwi komory urządzenia

    Mechanika i budowa maszyn z kolejną pozytywną akredytacją!

    28 lipca 2023 / Kamil Kalinowski
advertisement
  • Facebook
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS
  • YouTube

WI@DOMOŚCI UCZELNIANE on-line

Redaktor naczelna:
Lucyna Sterniuk-Gronek
l.sterniuk-gronek@po.opole.pl
Zdjęcia:
Sławoj Dubiel
s.dubiel@po.opole.pl

KONTAKT

Sekcja Promocji i Kultury
Politechniki Opolskiej
ul. Prószkowska 76, bud. nr 5
45-758 Opole
tel.: 77 449 8126

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania i opracowywania redakcyjnego
nadesłanych materiałów. Wiadomości Uczelniane podlegają Biuru Rektora i realizują zadania wynikające z misji kreowania pozytywnego wizerunku Politechniki Opolskiej.

 
  • Polityka prywatności
  • Deklaracja dostępności
 
 

Archiwa

 

©2013 - 2017 Politechnika Opolska | Wiadomości Uczelniane

Menu