W „Łączniku” działa Punkt Rekrutacyjny Politechniki Opolskiej. Kandydaci mogą w nim dopytać o szczegóły wybranego kierunku studiów lub o kwestie formalne.
Natomiast same dokumenty będą przyjmowane od 21 lipca.
– Wybrałam automatykę i robotykę ponieważ lubię nauki ścisłe, praca z robotami jest bardzo ciekawa. W przyszłości chciałabym się zająć zastosowaniem robotyki w terapeutyce – mówi Paulina Czarnecka, która właśnie kończy pierwszy rok studiów. W tym czasie, działała także w kole naukowym oraz Samorządzie Studenckim Politechniki Opolskiej. – Jestem bardzo zadowolona z wyboru tej uczelni. Na początku byłam nawet zaskoczona, że jest tutaj tyle możliwości, do tego fajna atmosfera, dużo nowych znajomości. W ofercie Politechniki Opolskiej jest dużo ciekawych kierunków studiów, każdy znajdzie coś dla siebie – podkreśla Paulina Czarnecka.
– Politechnika Opolska to właściwa uczelnia, warto tutaj studiować – mówi prof. Tomasz Boczar, prorektor ds. ogólnych i operacyjnych Politechniki Opolskiej, który dodaje, że oferta dydaktyczna uczelni dopasowana jest do potrzeb rynku pracy: krótko po skończeniu studiów niemal 90% absolwentów ma pracę lub prowadzi działalność gospodarczą, ponad 70% osób wykonuje pracę zgodną z wykształceniem zdobytym na Politechnice Opolskiej, a więcej niż 80% swoją pierwszą pracę podejmuje już w trakcie studiów.

Uczelnia nie tylko dba o jakość kształcenia, ale także i o warunki. Stawki stypendiów na Politechnice Opolskiej są jedne z najwyższych w kraju, opłaty za akademiki konkurencyjne, uczelnia inwestuje również w kolejne laboratoria i pracownie.
Studenci mogą rozwijać na politechnice zarówno swoje pasje naukowe jak i sportowe: to właśnie reprezentantem naszego Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego jest Dawid Tomala, który w zeszłym roku zdobył złoto w chodzie sportowym na olimpiadzie w Tokio. Politechnika oferuje także międzynarodowe doświadczenia do zdobycia podczas wyjazdów w programie Erasmus+ oraz naukę języka chińskiego, którego znajomość może być dodatkowym atutem w CV.
– O wszystko związane z procesem studiowania, interesującym kierunkiem, kwestiami formalnymi kandydaci mogą dopytywać w Punkcie Rekrutacyjnym, który mieści się w „Łączniku” przy ul. Mikołajczyka 16. Natomiast same dokumenty, w tym samym miejscu, będziemy przyjmować od 21 lipca – informuje dr Anida Stanik-Besler, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki Politechniki Opolskiej.
Punkt działa w dni powszednie w godz. 10-15.
Pierwsza tura rekrutacji na Politechnice Opolskiej trwa do 16 lipca.
– Zainteresowanie jest dwa razy większe niż w zeszłym roku o tej porze – podkreśla dr Anida Stanik-Besler.
