W pełni dyskretne, bezpłatne wsparcie dla studentów i pracowników oferuje działające na Politechnice Opolskiej Centrum Wsparcia Psychologicznego.
W zeszłym roku z tej pomocy skorzystało ponad 60 osób, praktycznie wszyscy to studenci.
– Żyjemy w niespokojnych czasach, z którymi sporo młodych ludzi po prostu sobie nie radzi. Media informują o rosnących przypadkach samobójstw, dlatego przypominam o bezpłatnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej, z której można skorzystać na Politechnice Opolskiej. To bezpłatna i w pełni dyskretna forma wsparcia zarówno dla studentów jak i pracowników – podkreśla prof. Marcin Lorenc, rektor uczelni.
– Zgłaszają się do mnie studenci po przejściu zakażenia COVID-19. Nie radzą sobie z powikłaniami po zakażeniu, wskazują brak koncentracji, problemy z pamięcią. Mówię tutaj o studentach także z bardzo dobrymi wynikami – dodaje dr Anida Stanik-Besler, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki.
Katarzyna Pazdan, pełnomocnik rektora ds. pomocy psychologicznej przypomina, że na politechnice od ponad 10 lat działa Centrum Wsparcia Psychologicznego, które oferuje pomoc psychologa i psychiatry. – W zeszłym roku zgłosiło się do nas ponad 60 osób. 95% to studenci, także obcokrajowcy, reszta to doktoranci i nauczyciele akademiccy – wylicza.
Ze względu na pandemię COVID-19, konsultacje ze specjalistami odbywają się w formie zdalnej, za pomocą telefonu lub komunikatorów. Rozmowa nie wymaga użycia kamery.
– Wystarczy napisać do nas wiadomość e-mail na adres: cpp@po.edu.pl. Nie trzeba opisywać swojej sytuacji, wystarczy krótka informacja, na pewno się odezwiemy – informuje Katarzyna Pazdan.