Już po raz ósmy Krajowa Reprezentacja Doktorantów przy współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeprowadziła konkurs na „Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię PRODOK 2015”.
W skład kapituły oceniającej wnioski konkursowe weszli m. in. przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Narodowego Centrum Nauki oraz wybrani przedstawiciele środowiska doktorantów.
Uroczysta gala podsumowująca konkurs oraz rozpoczynająca obchody X-lecia samorządności doktoranckiej w Polsce odbyła się 19 listopada 2015 roku w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie.
Z radością informujemy, że Politechnika Opolska otrzymała czwartą nagrodę w tym konkursie, zajmując jednocześnie trzecie miejsce wśród najbardziej prodoktoranckich uczelni technicznych w Polsce.
Nasza uczelnia znalazła się na trzecim miejscu, wyprzedzona jedynie przez Politechnikę Warszawską i Wrocławską.
Najważniejszą, poza miejscem, informacją, jest fakt, że w tym roku uczelnia zanotowała 12-punktowy wzrost w rankingu prodoktoranckich uczelni w kraju.
To przede wszystkim zasługa pracy zespołowej w samorządzie oraz doskonała współpraca w władzami rektorskimi i dziekańskimi na naszej uczelni. – komentuje na gorąco Przewodniczący Samorządu Doktorantów – mgr inż. Rafał Gasz.
Więcej informacji oraz relacja foto niebawem.