Z doświadczeń firmy Turck będą mogli korzystać nie tylko studenci automatyki i robotyki, ale także logistyki – m.in. poprzez zajęcia w siedzibie firmy, możliwość odbywania staży
i praktyk, realizacji w przedsiębiorstwie prac inżynierskich czy magisterskich. Podpisana we wtorek umowa o współpracy zakłada także możliwość kooperacji w projektach o charakterze naukowym i innowacyjnym oraz organizowania wspólnych konferencji czy szkoleń.
– Zależy nam na współpracy z przemysłem, kształceniu praktycznym, żeby nasi studenci nie tylko znali teorię, ale potrafili wykorzystać ją w praktyce. Stąd też pozyskaliśmy kolejnego partnera – informuje prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.
Firma Turck, bo o niej mowa, jest jednym z liderów w automatyce przemysłowej. Przedsiębiorstwo właśnie zmienia siedzibę – przenosi się na ul. Budowlanych, gdzie powstaje także laboratorium i centrum szkoleniowe. – Chętnie w naszych przestrzeniach będziemy gościć studentów politechniki. Zależy nam na tym, żeby młode pokolenie mogło rozwijać się m.in. poprzez pracę na naszych stanowiskach, urządzeniach, sprzęcie. To znacznie ułatwia drogę zawodową – podkreśla Piotr Glinka, prezes zarządu Turck Sp. z o.o. z siedzibą w Opolu.



Z doświadczeń firmy Turck będą mogli korzystać nie tylko studenci automatyki i robotyki, ale także logistyki – m.in. poprzez zajęcia w siedzibie firmy, możliwość odbywania staży i praktyk, realizacji w przedsiębiorstwie prac inżynierskich czy magisterskich. Podpisana we wtorek umowa o współpracy zakłada także możliwość kooperacji w projektach o charakterze naukowym i innowacyjnym oraz organizowania wspólnych konferencji czy szkoleń.
– Nasi pracownicy to głównie absolwenci Politechniki Opolskiej. Sam także jestem absolwentem tej uczelni. Wszyscy pracownicy techniczni, którzy przez 20 lat istnienia naszej firmy u nas pracowali, to absolwenci politechniki. Cześć poszła dalej w świat. Najmłodsi pracownicy to jeszcze studenci, mają po 23 lata – wylicza Piotr Glinka.