Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów przyznała Wydziałowi Inżynierii Produkcji i Logistyki prawa doktoryzowania. To szóste prawa do nadawania tego stopnia naukowego na Politechnice Opolskiej.
Uzyskanie praw doktoryzowania z inżynierii produkcji rektor prof. Marek Tukiendorf konsekwentnie stawiał jako pierwsze i najważniejsze zadanie w strategii rozwoju politechniki już od momentu prezentacji programu wyborczego.
„Prawa te decydują o pełnym bezpieczeństwie naszej uczelni w kontekście wymagań ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym, co zapewnia nam dalszy, konsekwentny rozwój” – podkreśla rektor.
Zadowolenia nie kryje dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki, dr hab. inż. Waldemar Skomudek, prof. PO.
„Dla nas to ogromny sukces, ale również wyzwanie dla kadry. Chciałbym jednak podkreślić, że to szansa dla starających się o stopień nauk technicznych w zakresie inżynierii produkcji” – zaznacza prof. Skomudek.
Rektor dziękuje dziekanowi, władzom Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki, a także wszystkim, którzy swoimi kwalifikacjami i staraniami przyczynili się do tego sukcesu.
Uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora posiadają już trzy wydziały: Budownictwa, Mechaniczny oraz Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki.
Inżynieria produkcji jest samodzielnie reprezentowana w Polskiej Akademii Nauk. Przewodniczącym Komitetu Inżynierii Produkcji PAN jest, od początku jego istnienia, prof. dr hab. inż. Ryszard Knosala, inicjator powstania tej, jednej z podstawowych dyscyplin naukowych w dziedzinie nauk technicznych.
Prof. Ryszard Knosala jest pracownikiem naukowym Politechniki Opolskiej, zatem młoda dyscyplina jest „specjalnością” naszej uczelni.