Kiedy fizycy wybierają się na wycieczkę do innego miasta, to owszem, zerkną na zabytki, ale przede wszystkim rozglądają się za czymś, co wiąże się z ich pasją. Nie inaczej było z młodymi fizykami ze stolicy, którzy swoje pierwsze kroki w Opolu skierowali prosto do Muzeum Lamp Rentgenowskich przy Politechnice Opolskiej.
Członkowie Koła Naukowego Fizyków zrzeszającego studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej gościli w naszym mieście w dniach 10-12 marca. Wyjazd miał charakter naukowy, obok zwiedzania kolekcji, uczestnicy wycieczki wysłuchali więc też wykładu na temat zastosowań promieniowania rentgenowskiego poprowadzonego przez kustosza muzeum i znawcę tematu – dra Grzegorza Jezierskiego.
Fizycy byli pod wrażeniem tej unikalnej w skali świata ekspozycji, dopisywał im humor, a zdobyta wiedza przydała się zaraz następnego dnia, podczas seminariów, które prowadzili dla kolegów między innymi właśnie na temat lamp rentgenowskich.
Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!
Wszystkim opolanom przypominamy natomiast, że Muzeum Lamp Rentgenowskich, jest interesujące nie tylko dla fachowców! Kto jeszcze nie był, niech koniecznie zobaczy miejsce, uważane przez wielu za największą atrakcję Opola…
fot. https://www.knf.pw.edu.pl/