Tradycyjnie, 1 listopada wspominamy pracowników Politechniki Opolskiej, którzy odeszli w minionym roku. W intencji tych osób, a także pozostałych pracowników opolskich uczelni, którzy odeszli w ostatnich latach, zostanie odprawiona msza święta przez Duszpasterstwo Pracowników Akademickich.
W minionym roku z grona społeczności Politechniki Opolskiej odeszli:
Wanda Wakuluk
zatrudniona była na Wydziale Mechanicznym od 1 grudnia 1987 roku. W okresie od 16.04.2007 do 30.09.2012 roku pełniła obowiązki Kierownika Dziekanatu na Wydziale Mechanicznym, natomiast od 01.12.2013 do 26.02.2015 pracowała w Centrum Obsługi Studenta. Była sumienna, uczynna, bardzo koleżeńska i otwarta na wszystkich ludzi. Ceniona wśród studentów i współpracowników za swoje kompetencje i oddanie obowiązkom.
Barbara Wróblewska
swoje życie zawodowe związała z bibliotekarstwem w czerwcu 1987 r. kiedy to rozpoczęła pracę w bibliotecznej pracowni reprografii, jednej z pierwszych w naszej Uczelni. Następnie przez wiele lat (aż do chwili odejścia na emeryturę w 2008 r.) pracowała w czytelni Biblioteki PO przy ul. Sosnkowskiego 31, służąc pomocą użytkownikom.

Irena Roemer
zatrudniona była od 1 grudnia 1993 roku jako samodzielny referent administracyjny w Katedrze Techniki Rolniczej i Leśnej Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej, gdzie przepracowała 12 lat i odeszła na emeryturę. Ceniona za profesjonalizm, lubiana przez współpracowników.
Profesor Leon Troniewski
urodził się 7 października 1938 roku w Nowogródku, skąd w 1945 z rodziną trafił do Gliwic. Tam, w 1956 roku ukończył liceum ogólnokształcące i podjął studia na Wydziale Mechanicznym Energetycznym Politechniki Śląskiej. W 1963 roku ukończył specjalność maszyny i urządzenia przemysłu chemicznego i spożywczego, rozpoczął pracę w Katedrze Inżynierii Chemicznej i Konstrukcji Aparatury.
Od początku działalności naukowej zajmował się problematyką przepływów wielofazowych, z którą zetknął się jeszcze podczas studiów, wykonując wspólnie z prof. Jerzym Buzkiem pracę dyplomową dotyczącą projektu instalacji do jednokrotnego odparowania alkloarylu.
Z inicjatywy profesora na Politechnice Opolskiej powstał kierunek inżynieria środowiska oraz inżynieria chemiczna i procesowa.
W roku 2002 Leon Troniewski objął funkcję dziekana Wydziału Mechanicznego na kadencję 2002-2005. Kolejne lata jego działalności to intensywna praca naukowa i społeczno-organizacyjna.

Mgr Bogdan Tkaczecki
urodził się 30 czerwca 1938 r. w Dubnie na Wołyniu.
W czerwcu 1945 r. zamieszkał w Opolu, gdzie ukończył szkołę podstawową i III Liceum Ogólnokształcące. Filologię angielską ukończył na Uniwersytecie Warszawskim. W 1968 r. rozpoczął pracę jako pierwszy lektor języka angielskiego w SJO WSI. Podczas pracy zawodowej na Uczelni pełnił różne funkcje. W latach 1971 – 1980 był opiekunem studentów – cudzoziemców studiujących na WSI. W SJO WSI pełnił funkcję Kierownika Zespołu Lektorów Języków Zachodnioeuropejskich, a następnie od 1979 r. do 1986 r. Kierownika Zespołu Lektorów Języka Angielskiego. W 1990 r. Rektor WSI powołał go na stanowisko p.o. Kierownika SJO i następnie w 1992 r. mianował go Kierownikiem SJO WSI. Na tym stanowisku pozostał do czasu przejścia na emeryturę. Poza tym, od 1984 r. do połowy lat 90-tych był członkiem Rady Bibliotecznej. W 1996 r. został wybrany na członka Senatu PO, gdzie zasiadał do 1998 r.

Leon Prucnal
z Politechniką Opolską związany był od 1999 roku, wcześniej pracował m.in. jako kierownik działy kultury w Urzędzie Miasta w Opolu, kierownik opolskiego amfiteatru czy dyrektor wydziału ekonomiczno-administracyjnego w Kuratorium Oświaty w Opolu. Przez pierwsze lata pracy na Politechnice Opolskiej był dyrektorem administracyjnym, natomiast w 2005 roku został kanclerzem uczelni. To okres dużych wyzwań związanych z przenosinami uczelni na drugi kampus przy ul. Prószkowskiej.

Feliks Wanat
inżynier mechanik- absolwent Wyższe Szkoły Inżynierskiej W Opolu.
W latach 1970-1975 pracował jako instruktor praktycznej nauki zawodu w Przyzakładowej Szkole Zawodowej w Strzelcach Opolskich. w roku 1975 podjął pracę w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Opolu w Zakładzie Podstaw Konstrukcji Maszyn, gdzie pracował na stanowisku samodzielnego mechanika, specjalisty mechanika, a następnie specjalisty mechanika kierującego grupą ludzi. W roku 1984 został z-cą kierownika Zakładu Usług Transportowych w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie „Turystyka, następnie był kierownikiem Oddziału w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Turawie. Od roku 1987- podjął pracę w Wyższej Szkole Inżynierskiej, gdzie pracował na stanowiskach z-cy Dyrektora Administracyjnego, kierownika Samodzielnej Sekcji Gospodarczo – Transportowej, Kierownika Działu Administracyjno-Gospodarczego. W roku 2008 – został głównym specjalistą administracyjno – technicznym II Kampusu. Od dnia 1.04 2008 r. – 14.04.2011 r. – głównym specjalistą administracyjno-technicznym na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii w Opolu, a od 2011 r. – głównym specjalistą ds. administrowania obiektami sportowymi. Dał sie poznać jako sumienny pracownik i bardzo dobry kolega.

Dr inż. Józef Polnar
urodził się 27 stycznia 1948 r. w Głubczycach. Pracę na Uczelni rozpoczął 1 października 1971 roku w Zakładzie Samochodów i Ciągników ówczesnej Wyższej Szkoły Inżynierskiej. Początkowo pracował w charakterze asystenta, od 1980 roku jako adiunkt, następnie jako starszy wykładowca w Katedrze Pojazdów Politechniki Opolskiej.
Przeszedł na emeryturę 30.09.2013 r. Przez cały okres pracy na Uczelni dał się poznać jako sumienny pracownik, dobry kolega i świetny wykładowca.

Mgr Krystyna Potoniec
związana była z naszą uczelnią od początku swej kariery zawodowej. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim rozpoczęła pracę w ówczesnej Wyższej Szkole Inżynierskiej w Studium Języków Obcych.
Jako osoba o najwyższych standardach etycznych była niezwykle oddana swej pracy, sprawom SJO (obecnie Centrum Językowego) oraz uczelni. Z wielką pasją poświęcała się uczeniu języka niemieckiego. Dla tej pracy zdecydowała się na rozłąkę z rodziną, która pochodziła z Nowego Sącza. Przez cztery lata pełniła funkcję kierownika zespołu lektorów języka niemieckiego. Ze względu na stan zdrowia musiała z niej zrezygnować.
W naszych sercach pozostanie na zawsze. Zapamiętamy ją jako osobę o niezwykłej wrażliwości, dobroci, ogromnej wiedzy, szerokich horyzontach oraz wielkim poczuciu humoru.

W intencji tych osób, a także pozostałych pracowników opolskich uczelni, którzy odeszli w ostatnich latach, zostanie odprawiona msza święta przez Duszpasterstwo Pracowników Akademickich w piątek, 4 listopada o godz. 19.00 w Kościele Seminaryjno-Akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej w Opolu, przy ul. Drzymały 1a.
Tradycyjnie również, delegacja Politechniki Opolskiej odwiedziła groby pracowników uczelni.