Serdecznie zapraszamy na drugą edycję Opolskich Spotkań Astronautycznych, które odbędą się 6 czerwca 2014 roku w sali C budynku Łącznik Politechniki Opolskiej. Będzie to wydarzenie poświęcone polskiej astronautyce, której częścią mogą stać się również studenci i pracownicy naukowi naszej uczelni.
W pierwszej części wydarzenia (Łącznik , sala C, godz. 10:00 – 13:00) odbędą się prezentacje prowadzone przez ekspertów i pasjonatów na tematy „kosmiczne”. Będzie to okazja do zapoznania się z sensacyjną historią astronautyki, zagadnieniami medycyny kosmicznej i różnymi możliwościami związania się z sektorem kosmicznym w Polsce.
Drugą część wydarzenia (Łącznik, sala C, godz. 14:00 – 16:00), stanowić będą szkolenia b2b związane z komercyjną działalnością w branży kosmicznej w Polsce.
Szkolenia poświęcone będą takim zagadnieniom jak:
- Segment downstream przemysłu kosmicznego.
- Aplikacje wykorzystujące dane satelitarne.
- Powiązania między rynkiem kosmicznym a: medycyną, sportem, turystyką, transportem, budownictwem, kartografią i geodezją, rolnictwem, rozrywką, IT i rozszerzoną rzeczywistością.
- Zasady pisania wniosków na konkurs Galileo Masters.
- Komercjalizacja wyników badań wykorzystujących dane nawigacji satelitarnej (GPS, Galileo, GLONASS) oraz obrazowania satelitarnego.
Szkolenia będą przeprowadzone przez eksperta, pana dra Krzysztofa Kanawkę, współzałożyciela firmy Kosmonauta.net sp. z o.o. Aktualnie odpowiedzialny jest za kontakty z firmami z sektora kosmicznego (m. in. wprowadzenie jednej z zagranicznych spółek do Polski), zarządzanie oraz pozyskiwanie nowych zleceń. Krzysztof Kanawka koordynuje aktualnie kilka projektów doradczych dla polskich firm z sektora kosmicznego lub aspirujących do wejścia do tej branży.
Opolskie Spotkania Astronautyczne organizowane są przez stowarzyszenie ARDiS i firmę Kosmonauta.net przy wsparciu Politechniki Opolskiej (Dział Współpracy i Rozwoju/Akademickie Biuro Karier) oraz Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu. Nagrody niespodzianki dla uczestników prezentacji astronautycznych sponsorowane są przez czasopisma Astronomia i Młody Technik.
Sedrecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!