Z przykrością zawiadamiamy o śmierci naszej Koleżanki Barbary Buczmy, wieloletniej pracownicy Biblioteki Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej.
Msza żałobna odbędzie się w czwartek, 20 sierpnia o godz. 12.00 w Kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Opolu-Groszowicach, a dalsza część ceremonii pogrzebowej na cmentarzu komunalnym w Opolu-Półwsi.
Pani Barbara Buczma legitymowała się ponad 37-letnim stażem pracy, z czego 31 -letnim w bibliotekarstwie. Od 1984 roku pracowała w Dziale Normalizacji i Informacji Naukowej, a od 1993 roku kierowała Biblioteką Techniczną w Zakładach Aparatury Chemicznej APC Metalchem w Opolu.
Od 2001 roku związała się z Biblioteką Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. W swojej pracy wykazywała się fachową wiedzą, rzetelnością i poczuciem obowiązku. Za wzorową pracę została odznaczona Medalem za Długoletnią Służbę I stopnia.
Zapamiętamy ją jako niezwykle sympatyczną osobę, zawsze skłonną do pomocy i lubianą przez wszystkich współpracowników i użytkowników biblioteki.
Jej pasją była fotografia. Wykonane wspólnie z synem Mateuszem prace prezentowała na wystawie w bibliotecznej Galerii Galimatias i w wirtualnej Galerii II strona. W notce dla tej ostatniej napisała o sobie:
Niespokojny duch, ciągle w pogoni za czasem i marzeniami. Czytam, oglądam, słucham, uczestniczę… smakuję życie. Patrzę na świat przez okulary, ale i przez obiektyw aparatu fotograficznego. Inspiruje mnie natura.