Zaledwie dwa semestry wystarczą na zdobycie kwalifikacji poszukiwanych na rynku pracy. Rekrutacja na studia podyplomowe na Politechnice Opolskiej już trwa.
– Każdy z nas zapewne wielokrotnie doświadczył tego, jak otaczający nas świat błyskawicznie się zmienia. Musimy dostosowywać się do nowej rzeczywistości, nabywać kompetencje, które nam w tym pomogą. Pomagamy je uzyskać na studiach podyplomowych – informuje dr inż. Aneta Kucińska-Landwótowicz, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Opolskiej. – To oczywiście także propozycja dla osób, które zamierzają całkowicie zmienić swoją drogę zawodową. W ofercie posiadamy różnorodne kierunki, które łączy jedno: profil kształcenia dostosowany do potrzeb rynku pracy – dodaje dr inż. Aneta Kucińska-Landwótowicz.
Nowość w ofercie studiów podyplomowych politechniki to zarządzanie w przedsiębiorstwie dla inżynierów. To propozycja do osób, które mają wykształcenie specjalistyczne, ale brakuje im kompetencji związanych z kierowaniem zespołem. Zarządzanie strategiczne, marketingowe, kapitałem ludzkim, komunikacja interpersonalna, prawo cywilne i gospodarcze oraz trening kierowniczy – to tylko część przedmiotów nowego kierunku. Kolejne to m.in. zarządzanie projektami, produkcją czy finansami w przedsiębiorstwie.
W ofercie studiów podyplomowych, na które rekrutacja właśnie trwa są także studia Lean i Six Sigma Expert. To propozycja dla liderów i pracowników działów jakości, pracowników produkcji, specjalistów ds. zapewnienia jakości w produkcji i usługach, inżynierów ds. Lean, czy inżynierów ds. projektów Green Belt.
Kolejna propozycja studiów to odpowiedź na przepracowanie kadry menadżerskiej: Holistyczne zarządzanie samorozwojem. Joga i ajurweda dla kadry menadżerskiej.
W ofercie politechniki są także jedyne w skali kraju studia podyplomowe: Chiny w biznesie międzynarodowym – prawne i kulturowe aspekty współpracy. Program studiów został przygotowany po starannym rozpoznaniu rynku usług edukacyjnych i potrzeb pracodawców związanych z aktywnością inwestorów chińskich w polskiej gospodarce. Wśród kadry dydaktycznej będą również dyplomaci i menadżerowie, którzy posiadają doświadczenie zawodowe w Chinach: dr hab. Bogdan Góralczyk, Radek Pyffel, prof. Marian Noga, ks. dr hab. Dariusz Klejnowski-Różycki, Sun Yingnan.
Rekrutacja na studia podyplomowe trwa do końca lutego. Szczegóły dostępne tutaj.