Browse: Home / Nowa forma współpracy uczelni technicznych

Menu

Skip to content
  • Politechnika Opolska
  • Koła naukowe
Header image

Wiadomości UczelnianeLogo

Wiadomości Uczelniane | Politechnika Opolska

  • Facebook
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS
  • YouTube

Menu

Skip to content
  • Strona główna
    • Wywiady
    • Wszystkie aktualności
      • Dziecięca Politechnika Opolska
      • Odeszli
    • Wiadomości Uczelniane – archiwum (PDF)
  • Nauka
    • Wydarzenia naukowe
    • Popularyzacja wiedzy
    • Artykuły naukowe
      • Nauki przyrodnicze
      • Nauki inżynieryjne i techniczne
      • Nauki medyczne i nauki o zdrowiu
      • Nauki rolnicze
      • Nauki społeczne
      • Nauki humanistyczne
  • Studenci
    • Wydarzenia studenckie
    • AZS
    • Samorząd
    • Koła naukowe
  • Kultura
    • Wydarzenia kulturalne
    • Galeria II strona
  • Jednostki
    • Wydziały
      • Wydział Budownictwa i Architektury
      • Wydział Elektrotechniki Automatyki i Informatyki
      • Wydział Ekonomii i Zarządzania
      • Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki
      • Wydział Mechaniczny
      • Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii
    • Akademickie Biuro Karier
    • Biblioteka Główna
    • Dział Współpracy i Rozwoju
    • Instytut Konfucjusza
    • Dział Współpracy Międzynarodowej
    • Studium Języków Obcych
    • Opolski Park Naukowo Technologiczny
    • Uczelniany Ośrodek Informatyczny
    • Doktoranci
  • Na marginesie
    • Felieton
    • Galeria ,,Na marginesie”
    • Podróże
  • Współpraca z Tierra del Fuego
  • Kierunek ważny dla regionu: PKA pozytywnie oceniła zarządzanie i inżynierię produkcji
  • Mechanika i budowa maszyn z kolejną pozytywną akredytacją!
  • Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej ma nowego przewodniczącego
  • Nowa forma współpracy uczelni technicznych

Nowa forma współpracy uczelni technicznych

Posted by Redakcja on 21 czerwca 2023 in Aktualności, Dział Współpracy i Rozwoj, Jednostki, Wydziały | 238 Views

20 polskich uczelni technicznych podpisało porozumienie o współpracy w zakresie zarządzania projektami powołując Forum biur zarządzania projektami uczelni technicznych.

Porozumienie w imieniu Politechniki Opolskiej podpisał prof. dr hab. Grzegorz Królczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju. Przedstawicielem Politechniki Opolskiej została Anna Pieloch, kierownik Działu Nauki. – Forum jest okazją do bieżącej wymiany doświadczeń i wspólnego rozwiązywania problemów projektowych. Będzie to także miejsce to wzajemnego dzielenia się wiedzą. Dzięki możliwościom jakie dają narzędzia do komunikacji zdalnej, wymiana ta ma charakter nie tylko spotkań formalnych, ale także umawianych roboczo w celu rozwiazywania problemów zaraz, gdy się pojawią. To ogromna wartość dodana. Uczelnie mogą korzystać z doświadczeń i rozwiązań innych jednostek, które wcześniej zmierzyły się z danym problemem. I choć nie zawsze można je przenieść na grunt naszej uczelni to poszerza się spectrum możliwych rozwiązań – informuje Anna Pieloch.
– Formuła ta będzie niewątpliwie  ułatwiała organizację szkoleń, które prowadzić dla nas będą jednostki finansujące badania, czego przykładem może być ostatnie tego typu szkolenie, które miało miejsce we Wrocławiu, i w którym udział wzięli przedstawiciele kilku instytucji finansujących projekty. Forum to również wspólne oficjalne stanowiska kierowane do instytucji w sprawach, które dotykają wiele jednostek. Forum to przede wszystkim nowa sieć kontaktów, które w dzisiejszym świecie są nie do zastąpienia – dodaje Anna Pieloch.

Porozumienie podpisało 20 uczelni technicznych w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie podczas spotkania Kolegium Prorektorów ds. Nauki i Rozwoju publicznych wyższych szkół technicznych. To: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Politechnika Białostocka, Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, Politechnika Częstochowska, Politechnika Gdańska, Politechnika Koszalińska,  Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Politechnika Lubelska, Politechnika Łódzka, Politechnika Morska w Szczecinie, Politechnika Opolska, Politechnika Poznańska, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Śląska, Politechnika Świętokrzyska, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Morski w Gdyni, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego.

Kategoria: Aktualności, Dział Współpracy i Rozwoj, Jednostki, Wydziały | Tagi: Anna Pieloch, prof. Grzegorz Królczyk, uczelnie techniczne

O autorze

Redakcja

Dział Promocji, Komunikacji i Kultury Politechniki Opolskiej
ul. Prószkowska 76, bud. nr 5, 45-758 Opole
tel.: +48 77 449 81 26

Podobne wpisy

Wysokie miejsce Politechniki Opolskiej w specjalistycznym, amerykańskim rankingu→

Zespół budynków widziany z lotu ptakaRekrutacja do szkoły doktorskiej na rok akademicki 2023/2024→

Mężczyzna o ciemnej karnacji w liliowej koszuli z krótkim rękawemPrzyjechał na dwa lata, zostaje na dłużej→

Mężczyzna z Indii, Rajesh Jesudoss Hynes Navasingh, pozuje do zdjęcia na tle parku chińskiego zlokalizowanego w II kampusie. Mężczyzna uśmiecha się, widoczny jest od pasa w górę.Kolejny zagraniczny naukowiec rozpoczyna badania na naszej uczelni→

Nasi naukowcy poprawią pracę systemów ciepłowniczych w czterech krajach

advertisement

Innowacyjne rozwiązanie: fantom miednicy może pomóc w radioterapii

advertisement

Przyjechał na dwa lata, zostaje na dłużej

advertisement

Nasz Facebook

Ważne

  • Dwie kobiety i mężczyzna podpisujący dokumenty przy stole, w tle stojaki z flagami

    Współpraca z Tierra del Fuego

    18 sierpnia 2023 / Anna Kułynycz
  • Grupa studentów siedzi przed komputerami

    Kierunek ważny dla regionu: PKA pozytywnie oceniła zarządzanie i inżynierię produkcji

    8 sierpnia 2023 / Anna Kułynycz
  • Trzech młodych mężczyzn w granatowych fartuchach stoi przy obrabiarce cyfrowej. Jeden z nich trzyma uchwyt od drzwi komory urządzenia

    Mechanika i budowa maszyn z kolejną pozytywną akredytacją!

    28 lipca 2023 / Kamil Kalinowski
advertisement
  • Facebook
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS
  • YouTube

WI@DOMOŚCI UCZELNIANE on-line

Redaktor naczelna:
Lucyna Sterniuk-Gronek
l.sterniuk-gronek@po.opole.pl
Zdjęcia:
Sławoj Dubiel
s.dubiel@po.opole.pl

KONTAKT

Sekcja Promocji i Kultury
Politechniki Opolskiej
ul. Prószkowska 76, bud. nr 5
45-758 Opole
tel.: 77 449 8126

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania i opracowywania redakcyjnego
nadesłanych materiałów. Wiadomości Uczelniane podlegają Biuru Rektora i realizują zadania wynikające z misji kreowania pozytywnego wizerunku Politechniki Opolskiej.

 
  • Polityka prywatności
  • Deklaracja dostępności
 
 

Archiwa

 

©2013 - 2017 Politechnika Opolska | Wiadomości Uczelniane

Menu