Ponad sto osób, które na trasie Opolskiej Nocy Muzeów uwzględniło zbiory Muzeum Politechniki Opolskiej – miało okazję przekonać się o słuszności wygłoszonej tu swego czasu opinii, jakoby ,,Profesor Rentgen, gdziekolwiek on teraz jest, byłby dumny z takiej kolekcji”.
Słowa te padły z ust jednego z członków Amerykańskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Lamp Elektronowych, a było to jeszcze kilkanaście eksponatów temu!
Trzeba bowiem pamiętać, że dzięki staraniom kustosza zbiorów pana dra inż. Grzegora Jezierskiego, kolekcja, choć już w tej chwili największa na świecie, nieustannie się powiększa.
Goście przypadającej z piątku na sobotę imprezy, obok zwiedzania blisko dziewięciuset, niepowtarzalnych lamp i aparatów rentgenowskich, wzięli także udział w dwóch prezezntacjach – ,,Poza światłem” przybliżającej artystyczną fotografię rentgenowską oraz ,,Promieniowanie rentgenowskie wokół nas”.
Warto zaznaczyć, że wśród nocnych zwiedzających, była spora grupa młodzieży, która przyjechała do nas z Brzegu.
A ponieważ Muzeum Politechniki Opolskiej to nie tylko malownicze lampy, przyciągnięci ich blaskiem poznali przy okazji kilka faktów z historii uczelni, np. to, że znane dziś wszystkim Piersi – nagrywały swój pierwszy materiał w uczelnianym Radiu Emiter.