Statek wycieczkowy z orkiestrą dętą na pokładzie płynie rzeką, w tle opolska starówka

Niezwykły rejs: z orkiestrą po Odrze

Już w najbliższą sobotę, 7 maja grupa koncertowa el12 Opole Politechnic Band zaprasza na muzyczny rejs. W niezwykłej aranżacji będzie można wysłuchać polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Kolejny rejs za dwa tygodnie.

Na pokładzie będzie: grupa koncertowa el12 Opole Politechnic Band złożona z muzyków z Orkiestry Politechniki Opolskiej, Orkiestry Dętej ZSE w Opolu, Grudzickiej Orkiestry Dętej, będzie także formacja el12 Opole Politechnic Band – Generacja 2.0. To oktet muzyków rekrutujących się z Orkiestry Politechniki Opolskiej i Opolskiego Elektryczniaka, którzy wykonują różnorodne style muzyczne, jazz oraz improwizację jazzową – zapowiada Przemysław Ślusarczyk, dyrygent Orkiestry Politechniki Opolskiej.

W trakcie rejsu, który rozpocznie się w sobotę 7 maja i 21 maja o godz. 12 przy Bulwarze im. Karola Musioła będzie można wysłuchać utwory polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej oraz standardy jazzowe w formie improwizacji.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku zespoły muzyczne świętowały swoje jubileusze: Orkiestra Politechniki Opolskiej obchodziła15-lecie, natomiast el12 Opole Politechnic Band 10-lecie. W grudniu 2021 roku ukazały się dwa fonogramy wirtualne w związku z jubileuszami, które można bezpłatnie odsłuchiwać i ściągać na urządzenia przenośne:
„15 na 15 – 2006-2021 Orkiestry Politechniki Opolskiej,
„Pozytywny przepływ energii (II)” el12 Opole Politechnic Band – Generacja 2.0.