Pod patronatem Politechniki Opolskiej Liceum Ogólnokształcące nr VIII w Opolu uruchamia klasę matematyczną, w której część zajęć będą prowadzić naukowcy z naszej uczelni.
– Bardzo zależy nam na współpracy z Politechniką Opolską. Przy kolejnych klasach będziemy także zabiegać o uzyskanie patronatu – informuje Lucyna Dzikiewicz-Niski, dyrektor Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr VIII w Opolu, gdzie właśnie pod patronatem Politechniki Opolskiej zostanie utworzona klasa matematyczna.
– W klasie będą dodatkowe zajęcia z matematyki i jej zastosowań. Jednego dnia klasa będzie miała krótsze lekcje, ponieważ kolejne zajęcia będą prowadzić naukowcy politechniki z tymi uczniami. Na pewno to będą ciekawe zajęcia, z których nasi uczniowie skorzystają, a nabyta wiedza przyda im się na studiach – podkreśla Lucyna Dzikiewicz-Niski.
– Doskonale wiemy, że matematyka jest królową nauk, stąd też cieszymy się, że możemy o niej mówić już na wcześniejszych poziomach edukacji. Cieszy nas również fakt, że dzięki podpisanej umowie poznamy uczniów liceum a także ich potrzeby. Bardzo ciekawi nas spojrzenie młodzieży na rzeczywistość, co pozwoli nam na jeszcze lepsze przygotowanie do pracy z nią – zauważa prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.
Przypomnijmy, że to nie jedyny kierunek kształcenia na poziomie szkoły średniej, który rusza pod skrzydłami Politechniki Opolskiej. Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu od września uruchomia nową ofertę: technik robotyk. – Branża motoryzacyjna, maszynowa, elektroniczna, metalurgiczna, spożywcza chemiczna, spożywcza i farmaceutyczna a także przemysł drzewny, obronny czy lotniczy – to główne branże, w których poszukiwani są specjaliści robotyki. Wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom – zapowiadała niedawno Wioletta Frankiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu. – Wiemy, że Politechnika Opolska prowadzi takie kierunki jak automatyka i robotyka, mechatronika, więc liczmy na wsparcie. Zależy nam, żeby nasi uczniowie mogli odwiedzić politechniczne pracownie, być może studenci najstarszych roczników chcieliby podzielić się swoją wiedzą w ramach zajęć z naszymi uczniami. Ponadto, prowadzimy także kształcenie w kierunku technik informatyk, zatem liczymy na szerszą współpracę z uczelnią – informowała Wioletta Frankiewicz.