Prof. Tadeusz Łagoda, prorektor ds. badań i rozwoju Politechniki Opolskiej i członek Komitetu Budowy Maszyn Polskiej Akademii Nauk w kadencji 2016-
Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za 2017 rok, związany z Wydziałem Mechanicznym profesor odebrał z rąk ministra i wicepremiera Jarosława Gowina podczas uroczystości w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich, która miała miejsce 11 grudnia.
Prof. Tadeusz Łagoda otrzymał nagrodę w kategorii osiągnięć w opiece naukowej i dydaktycznej.
W gronie 60 laureatów, których dorobek został dostrzeżony przez resort, znalazł się także inny pracownik Politechniki Opolskiej – dr hab. inż. Krzysztof Bartecki, prof. PO. Badacz związany z Wydziałem Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki otrzymał z kolei nagrodę za osiągnięcia naukowe I stopnia.
Serdecznie gratulujemy!