Po długich miesiącach zamknięcia, aula w Łączniku Politechniki Opolskiej znów rozbrzmiała dyskusjami. Pierwszą w tym roku okazją do spotkania offline stała się konferencja współorganizowana przez Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki, która zgromadziła kilkudziesięciu ekspertów zarządzających procesami logistycznymi w branżach automotive, AGD i maszynowej.
Spotkanie dla wyspecjalizowanych menadżerów miało charakter zamknięty, a na jego program, obok kilkunastu prelekcji, złożyło się zwiedzanie Centrum Badawczo Rozwojowego Systemów Logistycznych – drugiego współorganizatora imprezy – utworzonego przy współudziale WIPiL i lidera branży: firmy LUCA Logistic Solutions.
Producenci, którzy pod hasłem ,,Minimalizowanie kosztów procesów logistycznych” przedstawili na wykładach swoje rozwiązania optymalizacyjne, zaprezentowali się ponadto w holu, gdzie można było „na żywo” zobaczyć elementy omawianych systemów.
Pośród autonomicznych robotów, innowacyjnych linii technologicznych i futurystycznych urządzeń, które usprawniają pracę w nowoczesnych zakładach produkcyjnych, uczestnicy konferencji przede wszystkim odświeżali biznesowe relacje. Maszyny, choćby najbardziej zaawansowane, nie zastąpią menadżerów we wszystkim!
Podczas konferencji wystąpili przedstawiciele firm: LUCA, Schnellecke Polska, Baumalog Sp. z o.o., NESTEC technologie, Lean Technology Poland, montratec GmbH, 5sAUTOMATE, VersaBox Sp. z o.o., INTERROLL Polska, Weber-Hydraulik Gmbh, a całość poprowadził Maciej Ratajczak z Platformy APS, która specjalizuje się w szkoleniach i wsparciu branży motoryzacyjnej.
Całodzienne obrady otworzył wykład rektora Politechniki Opolskiej, dra hab. inż. Marcina Lorenca, który wystąpił w podwójnej roli: gospodarza i eksperta inżynierii produkcji. Temat wykładu: Strategia w niepewnych i turbulentnych czasach, dobrze – jak zażartował rektor – zilustrowała towarzysząca konferencji, gwałtowna pogoda.