Dawno nie było na uczelni wydarzenia, które przyciągnęłoby uwagę tylu dziennikarzy! Wiele wskazuje na to, że mysz o funkcji komputera, wynalazek naszych doktorantów (pisaliśmy o nim w ubiegłym tygodniu) zrobi w informatyce równie błyskotliwą karierę, jak w mediach.
Artykuły w Daily Mail i The Telegraph, program w TVN i pół miliona wyświetleń promocyjnego filmu na Vimeo, a po dzisiejszym spotkaniu na Politechnice Opolskiej – informacje we wszystkich regionalnych rozgłośniach i gazetach, to tylko kilka przykładów zainteresowania, z jakim – niespodziewanie dla twórców – od kilku dni spotyka się Mouse-Box.
Medialne zamieszanie wokół połączenia dwóch najważniejszych wynalazków IT: myszy i komputera – jak o Mouse-Box mówi jej pomysłodawca Przemysław Strzelczyk – z pewnością przyda się do rozwinięcia projektu. Trzeba bowiem pamiętać, że urządzenie jest na razie prototypem i zanim trafi do rąk użytkowników, musi przejść jeszcze długą drogę.
Twórcy Mouse-Box: Krzysztof Smykała, Przemysław Strzelczyk i Mariusz Zoworka. Do zespołu projektantów należy również nieobecny na konferencji Oskar Szczepaniak oraz Michał Schwierc odpowiedzialny za film.
Autorzy zmyślnej myszki prowadzą już rozmowy z potencjalnymi partnerami biznesowymi, jednak z oczywistych względów – nie chcieli ujawnić szczegołów.
Chętnie natomiast zaprezentowali możliwości swojego wynalazku. Wydrukowana na drukarce 3D myszka bez problemu połączyła się z monitorem, na którym wyświetliła się jej zawartość – zainstalowany system linux, wraz z dostępem do wszystkich wgranych i znajdujacych się w chmurze danych.
W konferencji prasowej wzięła udział pani prorektor ds. dydaktyki dr hab. inż. Krystyna Macek-Kamińska, prof. PO, która wspominała, że zdolni doktoranci automatyki i robotyki dali się poznać jako osoby wybitne już na pierwszych latach studiów informatycznych.
Dumy z wychowanków nie krył też dziekan Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki prof. Marian Łukaniszyn, zwłaszcza, że ich sukces zbiega się ze staraniami wydziału o uzyskanie praw doktoryzowania w zakresie informatyki i z otrzymaniem przez WEAiI dużego grantu na rewitalizację budynków 1 i 3 w II kampusie.