Po Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, działanie specjalnej śluzy przed wejściem, usprawnia kamera w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii. Dzięki niej, personel medyczny, który pomaga przyjść nowym pokoleniom opolan na świat, może bezpiecznie ocenić temperaturę odwiedzających placówkę pacjentek i ich rodzin.
Kamera VarioCam Head, podobnie, jak ta, którą wypożyczono szpitalowi przy ul. Witosa, służy do bezdotykowego pomiaru temperatury wielu osób jednocześnie. Osoby przebywające w dość sporym obszarze detekcji uwidocznione są na monitorze i oznaczone kolorami, a te, które mają gorączkę – system oznacza na czerwono.
Szpital opublikował na swojej stronie podziękowania p.o dyrektora Centrum pani Małgorzaty Sobel dla politechniki:
– W tym trudnym okresie bardzo ważna jest współpraca. Spotykamy się z bezinteresowną pomocą i wsparciem z wielu firm, za co dziękujemy. W tym przypadku konkretnie Politechnice Opolskiej, która od razu pozytywnie zareagowała na naszą prośbę. Wykorzystanie tak nowoczesnego rozwiązania już przy wejściu na teren szpitala z całą pewnością ułatwi nam zidentyfikowanie z osób z ewentualnym objawem infekcji zagrażającej zdrowiu naszych pacjentów.
Akcję przekazania kamery wraz z oprogramowaniem i przeszkoleniem personelu koordynował prof. Sławomir Zator z Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki, który na co dzień prowadzi badania z wykorzystaniem tego sprzętu.