Kiedy na peron opolskiego dworca wjeżdżał wieczorem pociąg z Warszawy wiozący dziennikarzy na festwial piosenki, było dokładnie tak, jak w Teleexpressie: najpierw gwizd lokomotywy, potem Maciej Orłoś i Beata Chmielowska-Olech, a następnie chór i orkiestra Politechniki Opolskiej – znani bohaterowie wielu, teleexpressowych informacji.
Ponieważ artyści z naszej technicznej uczelni niejednokrotnie gościli na antenie popularnego serwisu – nie mogło ich zabraknąć podczas goszczenia Teleexpressu w Opolu. Na zaproszenie TVP oraz PKP Intercity, studenci ćwiczący pod okiem Przemysława Ślusarczyka i Miłki Wocial-Zawadzkiej zagrali i zaśpiewali dla zaskoczonej i zachwyconej ekipy telewizyjnej, wprost na peronie, w holu dworca i przed dworcem.
Artyści 53. KFPP strzeżcie się! Tymi występami podniesiono Wam wysoko poprzeczkę!
Zespołom – czyli Akademickiemu Chórowi Politechniki Opolskiej, oraz el12 Opole Politechnic Band wraz z ensemblem muzyków Orkiestry Politechniki Opolskiej, Opolskiego Elektryczniaka i Grudzic towarzyszyła pani prorektor ds. dydaktyki dr hab. inż. Krystyna Macek-Kamińska, prof. PO.
Przypomnijmy, że pociąg Pendolino Warszawa – Wrocław – Jelenia Góra – Wrocław – Warszawa wyjeżdżający z Warszawy Centralnej o 17.30 będzie kursował jako EIP Teleexpress. Nazwa zostanie nadana 3 czerwca. To równo dwa tygodnie przed trzydziestoleciem Teleexpressu przypadającym na 26 czerwca. Wtedy też pociąg EIP Teleexpress zacznie kursować na trasie Warszawa – Wrocław (Jelenia Góra)- Warszawa.
Kurs do Wrocławia został wytypowany ze względu godziny odjazdu najbardziej zbliżonej do czasu emisji Teleexpressu. Dodatkowym atutem wyboru trasy jest to, że Wrocław w 2016 roku jest Europejską Stolicą Kultury, więc Pendolino Teleexpress połączy dwie stolice.