Koło Naukowe Inżynierii Biomedycznej działające na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej nawiązało współpracę z jedną z największych na świecie korporacji ze świata nowoczesnych technologii firmą Intel.
Członkami koła naukowego są przede wszystkim studenci nowo utworzonego – od roku 2016/2017 – kierunku inżynieria biomedyczna. Taka współpraca to duża szansa dla studentów, szczególnie że firma Intel deklaruje wsparcie techniczne i mentoringowe dla młodych ludzi, chcących odkrywać nowe technologie, opracowywać wynalazki – szczególnie te na styku informatyki, automatyki, robotyki i medycyny – uważa dr inż. Szczepan Paszkiel – opiekun koła i organizator jedynej w Polsce, międzynarodowej konferencji mózg-komputer.
Oto opinia Bo DeVries – Intel Higher Education in Europe o członkach koła: Przejrzałam Waszą stronę www i jestem pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu, pasji i niesamowitego potencjału, który ujawnia się nawet w notkach biograficznych. Tak trzymać!!!
Warto zauważyć, że koło, które powstało kilka miesięcy temu ma już na swoim koncie kilka sukcesów:
II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Młodzi Innowacyjni organizowanym przez PIAP w Warszawie (Konkurs pod patronatem Komitetu Automatyki i Robotyki Polskiej Akademii Nauk),
- organizację warsztatów z technologii mózg-komputer w ramach akcji Dziewczyny na Politechniki 2017,
- promocję kierunku inżynieria biomedyczna oraz koła na łamach Perspektyw nr 3 (126), 2017.
Obecnie planowane są warsztaty i wykłady członków koła na Opolskim Festiwalu Nauki oraz udział w projekcie Szkolna PObudka – prezentacja Laboratorium Neuroscience. 24 marca członkowie koła promowali również inżynierię biomedyczną oraz koło na antenie Radio Opole 2. Koło zaangażowało się także w organizację 3rd International Scientefic Conference on Brain–Computer Interfaces Opole, która jest jedyną międzynarodową konferencji tego typu w Polsce, organizowaną w Opolu w roku 2018 przez Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki już po raz trzeci.