Koło Bioinżynierów złożone w większości ze studentów kierunku inżynieria biomedyczna nie próżnuje! W tym semestrze studenci inżynierii biomedycznej postawili na aktywne zdobywanie wiedzy o swoim wymarzonym zawodzie. Wyjazdy do miejsc związanych z biomedycyną miały poszerzyć horyzonty przyszłych bioinżynierów i pomóc im zapoznać się z realiami pracy, a także zapotrzebowaniem rynku.
1 semestr, 15 tygodni, aż 7 wyjazdów!

Studenci mieli okazję być między innymi we wrocławskim Zakładzie Farmaceutycznym HASCO-LEK, czy też w zakładzie Herbapol Wrocław. W obu przypadkach mogli podejrzeć pracę dużych koncernów od strony produkcyjnej i laboratoryjnej. W aspekcie medycznym cenną wiedzę czerpali od doświadczonych pracowników opolskich szpitali jak Szpital Wojewódzki, czy Uniwersytecki Szpital Kliniczny. Wizyty te zakończą się praktykami, które część studentów inżynierii biomedycznej rozpocznie już w okresie wakacyjnym w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu. Warto dodać, że jedna ze studentek inżynierii biomedycznej już tam pracuje! Oprócz tego studenci inżynierii biomedycznej mogli wziąć udział w badaniu EEG, prowadzonym w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym i poczuć na sobie jak funkcjonuje sprzęt, którego potencjalnym twórcą mogą być już niebawem.
Dodatkowo w kwietniu dwukrotnie odwiedzili Zabrze. Na początku miesiąca na konferencji BioMedTech Silesia, organizowanej rokrocznie w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi, która skupia się na postępach w dziedzinie bioinżynierii i biotechnologii medycznej. Była to dobra okazja do wymiany doświadczeń zarówno między profesjonalistami i innymi studentami czy zainspirowaniem się do tworzenia własnych projektów. Ponowna wizyta w Fundacji miała na celu zapoznanie się z pracowniami sztucznego serca, bioinżynierii i biocybernetyki. Po części wykładowej i przeprowadzonej dyskusji na temat transplantologii studenci mogli sami wczuć się w pracę chirurgów i zmierzyć na przykład z zabiegiem laparoskopii.
Wyjazdy studyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem studentów i stanowiły świetną odskocznię od sali wykładowej.
Zapraszamy do studiowania inżynierii biomedycznej na Politechnice Opolskiej, gdzie uczymy nie tylko wiedzy teoretycznej, ale też dajemy studentom realny kontakt z jednostkami medycznymi oraz zakładami działającymi w sektorze farmaceutycznym. Przypominamy jednocześnie, że już nie długo będzie możliwość aplikowania po raz trzeci na studia na ww. kierunku na Politechnice Opolskiej.