Skoro ok. 85% zawodów przyszłości, które będą potrzebne do 2030 r. jeszcze nie powstało, to jakie cechy powinien mieć absolwent Politechniki Opolskiej, by w taki rynek pracy się wpasować, dobrze przy tym zarabiając?
Po pierwsze kreatywność, po drugie zdolności adaptacyjne, komunikacyjne, analityczny umysł i umiejętność działania pod presją czasu. Z każdym rokiem coraz bardziej w cenie będzie szybkie przyswajanie wiedzy i zdolność pracy w grupie.
Ewidentnie nie mają z tym kłopotów uczestnicy gry miejskiej, zorganizowanej wspólnie przez Akademickie Biuro Karier i Bibliotekę Główną Politechniki Opolskiej. Organizatorzy złączyli swoje siły, ale i uczestnicy nie mogli się rozdzielać – wszystkie zadania musiały być wykonywane wspólnie przez trzyosobowy zespół.
Mimo naszych pułapek i zasieków, wykopanych wilczych dołów oraz zwrotów akcji wszystkie drużyny, które z nami grały ukończyły zadania. Wszystkie poradziły sobie z nimi z zaskakującym nas wszystkich sprytem i polotem. Ostatecznie na podium stanęły te drużyny, które nie tylko szybko zdobyły punkty kontrolne, ale także jako pierwsze złamały szyfry do tajemniczych skrzynek i przedstawiły hasło finałowe: Kariera wymaga rozwoju.
Serdecznie gratulujemy zwycięskim drużynom oraz wszystkim uczestnikom:
- 1 miejsce (bony po 350 zł): „Spółka z ograniczoną Cyganerią” w składzie: Basia Gontarz, Paulina Nowicka i Kamila Łuszczek;
- 2 miejsce (bony po 250 zł): „Myszka” w składzie: Kinga Kaszuba, Teresa Jagło i Jessica Klutzny;
- 3 miejsce (bony po 150 zł): „Gwiazdy Fizjoterapii” w składzie: Marcelina Borsuk, Martyna Chodakowska i Paweł Gutka.
Nagroda specjalna powędrowała do „Dank Sqad – Reaktywacja”, w której grali Mateusz Pietruszyński, Marcin Kordas i Szymon Polewiak.
Dzięki za polot, fantazję i wytrwałość dla pozostałych drużyn, które deptały im po piętach: „DZIKIE KUNY”, „Nocna straż”, „Magiczne Brontozaury Chaosu”, „Umiesz liczyć? Licz pieniądze”, „Atomówki”, „MONGOLSKI BALET”, „AMD”.
Wielkie podziękowania dla Biblioteki Głównej PO z Panią Dyrektor Anną Jandziak na czele – sponsora nagród, który ponownie udostępnił swoją nowoczesną laptopownię i czytelnię, gdzie rozgrywka weszła w fazę decydującą, przetasowując wyniki.
Zainteresowanie udziałem przerosło nasze oczekiwania. Już dziś myślimy więc nad kolejną edycją gry, bierzemy pod uwagę sugestie uczestników i czujemy, że na wiosnę będzie jeszcze trudniej, bo przecież Kariera wymaga rozwoju.
Więcej emocji znaleźć można na twarzach uczestników uwiecznionych na zdjęciach w Galerii.