Festiwale, festiwale…

W 2014 r. inauguruje Opolski Festiwal Robotów

Na kołach, gąsienicach i… nakrętkach od słoików na przełomie maja i czerwca na Politechnikę Opolską zjeżdżają się roboty ze wszystkich zakątków kraju i Europy, aby ścigać się ze sobą w kilkunastu, emocjonujących konkurencjach.  I choć gabaryty większości z nich nie przekraczają rozmiarów (niech konstruktorzy wybaczą określenie) świnki morskiej, to ich zdolność bojowa, pomysłowość budowy i precyzja wykonania robią naprawdę gigantyczne wrażenie.

Festiwal organizują studenci i absolwenci uczelni z Grupy Robotycznie Opętanych Maniaków GROM, Wydział Eketrotechniki, Automatyki i Informatyki oraz Wydział Mechaniczny.

Impreza, która przyciąga setki młodych konstruktorów i tysiące widzów  to nie tylko walki w ringu, na torze i w strefie free style, ale też wykłady z elektroniki i kursy, a nawet pokazy artystyczne, jak ,,taniec robota” naszego studenta z kierunku automatyka i robotyka, prywatnie – instruktora w jednej z opolskich szkół tańca.

DZIŚ

III-OFFizjo_2015-06-06-9488

Obok wyróżnionego przez portal Forbot OFR-u, od dziewięciu lat na uczelni, a ściślej na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii organizujemy także Opolski Festiwal Fizjoterapii, czyli – gromadzące uczestników z całej Polski – warsztaty, sesje naukowe i konkursy wiedzy. Podczas festiwalu odsłaniane są Gwiazdy Fizjoterapii.

Wraz Opolskim Festiwalem Nauki – będącym inicjatywą całego środowiska akademickiego Opola, festiwale robotów i fizjoterapii sprawiają, że pasjonatom wiedzy ,,opolski festiwal” wcale nie kojarzy się z piosenką!

…choć i w tym najsłynniejszym, a więc Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu mamy swój politechniczny udział. Otóż wszystkie odsłony w Opolskiej Alei Gwiazd oprawia muzycznie Akademicki Chór Politechniki Opolskiej prowadzony przez Miłkę Wocial-Zaawdzką, który specjalnie na tę okoliczność przygotowuje wiązankę przebojów nowych artystów w Alei, w bardzo pomysłowej aranżacji. ,,Jesteście perfect!” – powiedział studentom lider Perfectu. Bez wątpienia chór zasługuje na oddzielną gwiazdę, tylko… któż by ich wtedy ,,obśpiewał”?