W sobotę, w uroczystej oprawie, kolejni absolwenci opuścili mury Politechniki Opolskiej. Z jednej strony żal, że jest nas mniej o prawie czterystu, fantastycznych młodych ludzi, ale z drugiej – fakt, że o tylu właśnie specjalistów powiększył się biznesowy potencjał Opolszczyzny to tylko powód do satysfkacji! Nie straszny nam żaden kryzys, kiedy do gry wkraczają tacy ekonomiści i menadżerowie!
Dyplomy odebrali absolwenci, którzy obronili się na przestrzeni 2015 r. – w sumie 387 osób:
- administracja I stopnia stacjonarna – 62
- administracja I stopnia niestacjonarna – 5
- ekonomia I stopnia stacjonarna – 85
- ekonomia II stopnia stacjonarna – 119
- ekonomia II stopnia niestacjonara – 48
- europeistyka I stopnia stacjonarna – 2
- europeistyka II stopnia stacjonarna – 10
- zarządzanie I stopnia stacjonarne – 49
- zarządzanie I stopnia niestacjonarne – 7
Wykład absolutoryjny, będący tradycją rozdania dyplomów na WEiZ wygłosiła Magdalena Sladek, absolwentka administracji (studia stacjonarne I stopnia), która przedstawiła założenia pracy pt. ,,Administracja świadcząca na przykładzie działania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej”, powstałej pod promotorską opieką dr Anny Bohdan.
Przy okazji jubileuszu uczelni przypomnijmy – za stroną wydziału – najważniejsze daty w kalendarium WEiZ i kilka historycznych zdjęć:
Kalendarium WEiZ
- W 1992 roku uruchomiono na Wydziale Mechanicznym na kierunku mechanika i budowa maszyn specjalność o nazwie zarządzanie.
- Od roku akademickiego 1993/1994 uruchomiono studia inżynierskie na kierunku zarządzanie. Jednocześnie z dniem
- 1 września 1993 roku Minister Edukacji Narodowej zatwierdził przekształcenie Studium w międzywydziałowy Instytut Zarządzania.
- Od roku akademickiego 1995/1996 uruchomiono jednolite studia magisterskie na kierunku zarządzanie i marketing.
- W 1999 roku Minister Edukacji Narodowej przekształcił Instytut w Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji. Pierwszym dziekanem Wydziału zostaje uprzedni dyrektor Instytutu – prof. Rudolf Kośmider. Ruszają uzupełniające studia magisterskie na kierunku zarządzanie i marketing. Oferta skierowana jest do inżynierów. Od tego samego roku akademickiego 1999/2000 uruchomiono drugi kierunek studiów – zarządzanie i inżynierię produkcji, jako studia inżynierskie.
- W styczniu 2004 roku Minister Edukacji Narodowej i Sportu podjął decyzję, na mocy której od roku akademickiego 2004/2005 uruchomiono na Wydziale trzeci kierunek studiów licencjackich – europeistyka.
- Od roku akademickiego 2007/2008 uruchomiono na tym kierunku studia magisterskie.
- Czwartym kierunkiem studiów licencjackich uruchomionym od roku akademickiego 2008/2009 jest administracja.
- 1 października 2010 roku Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji zmienił nazwę na Wydział Zarządzania. W wyniku uchwalenia nowej strategii rozwoju Wydział Zarządzania, z dniem 1 września 2011 roku, zmienia nazwę na Wydział Ekonomii i Zarządzania.
- Najmłodszym, piątym kierunkiem uruchomionym od roku akademickiego 2011/2012 na poziomie licencjackim i magisterskim jest ekonomia.
Historia Wydziału w fotografii