To idealna okazja na znalezienie praktyk, stażu, pracy a także poznanie nowych technologii w branży IT. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Koło Naukowe Grupa.NET PO zorganizowało Studencką Konferencję Technologiczną IT Academic Day 2022.
– Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wracamy z podwójną siłą, dlatego konferencja potrwa dwa dni. To idealna okazja na znalezienie praktyk, stażu, pracy. Sam jestem tego przykładem, właśnie dzięki udziale w konferencji znalazłem pracę tak samo jak cały zarząd Koła Naukowego Grupa .NET PO. Wiemy, że to działa – podkreśla Michał Pokusa, przewodniczący Koła Naukowego Grupa .NET PO. – Poza wykładami, które są główną częścią wydarzenia, będą odbywać się konsultacje z naszym Akademickim Biurem Karier, warsztaty z firmami nie tylko z Opola, ale również z Wrocławia, Śląska oraz Krakowa. Wśród prelegentów jest wielu absolwentów naszej informatyki. To także okazja, żeby porozmawiać na spokojnie z przedstawicielami firm, żeby się dowiedzieć więcej o specyfice ich pracy, nowych technologiach związanych z branżą IT – wylicza Michał Pokusa.
– To jedno z lepszych wydarzeń na uczelni, organizowane od blisko 20 lat na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej. Bardzo mnie cieszy, że tak dużo studentów jest zainteresowanych konferencją – podkreśla prof. Tomasz Boczar, prorektor ds. ogólnych i operacyjnych Politechniki Opolskiej. – Czas pandemii pokazał, że brakuje nam takich spotkań, integracji, możliwości dodatkowej aktywności na studiach. Gratuluję kołu naukowemu zorganizowania konferencji. Nie ma lepszego miejsca do rozwijania swoich pasji, ponadprogramowych talentów niż koła naukowe. Zachęcam do działania w kołach – dodaje prof. Andrzej Cichoń, dziekan Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej.
– Członkowie Koła Naukowego Grupa.NET PO sami od podstaw zorganizowali konferencję. Oczywiście, jeśli jest taka potrzeba, to wspieram ich w kwestiach formalnych. Część merytoryczna, zorganizowanie spotkań, zaproszenie przedsiębiorców to praca studentów – podkreśla dr inż. Anna Zatwarnicka, kierownik Katedry Informatyki, opiekun Koła Naukowego Grupa.NET PO, która dodaje, że profitów z działalności w kołach naukowych jest bardzo dużo.
– Koła naukowe tworzą grupy ludzi, którym chce się więcej. Przebywanie wśród nich bardzo pomaga rozwinąć skrzydła. Warto także podkreślić, że pracodawcy lubią studentów zaangażowanych. W IT praca nie polega tylko na siedzeniu i wklepywaniu kodu, jak się niektórym osobom może wydawać. To jest praca zespołowa, chociażby ten aspekt studenci mają okazję przećwiczyć w kole. To także okazja do spróbowania czegoś nowego, dowiedzenia się rzeczy, które są spoza wykazu przedmiotów i zagadnień realizowanych na zajęciach. Do tego dochodzi aspekt towarzyski – wylicza dr inż. Anna Zatwarnicka.