Blisko 300 osób wzięło udział w trzeciej edycji konkursu „Od technika do logistyka” organizowanego dla uczniów szkół średnich. Zmagania wygrał Aleksander Pawlik z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu.
– Pierwszy etap konkursu w formie online. Wzięło w nim udział blisko 300 uczniów szkół z województw: opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Organizatorzy konkursu to Międzyuczelniane Koło Studenckie „LogPoint” oraz koło logistyczne „Sigma” z Zespołu szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu – tłumaczy Magdalena Białas, przewodnicząca SKN „LogPoint” przy Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.
– Drugi etap składał się z dziesięciu zadań zamkniętych oraz pięciu zadań otwartych. Były to pytania na wysokim poziomie, dosyć trudne dla każdego z nas, ale jakoś sobie poradziłem i dostałem się do trzeciego etapu, w którym zadaniem było rozwiązanie problemów logistycznych danej firmy, ich analiza i przedstawienie propozycji rozwiązań – opowiadał zwycięzca konkursu Aleksander Pawlik.
– Tak duże zainteresowanie konkursem bardzo nas ucieszyło. To świadczy o tym, że w przyszłości nie powinno zabraknąć specjalistów od logistyki i chętnych do studiowania w Politechnice Opolskiej – podsumowuje dr inż. Dariusz Masłowski, jeden z organizatorów konkursu z Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.