Trwają zapisy do programu mentoringowego, w którym każdy uczestnik będzie współpracował z przedstawicielem świata biznesu. Reprezentujący różne branże mentorzy są gotowi pomóc ambitnym studentom w wyznaczaniu celów zawodowych oraz wspieraniu ich w pierwszych krokach kariery.
Pierwsza edycja programu „Mentor Mix” na Politechnice Opolskiej zarówno przez studentów jak i mentorów została przyjęta z bardzo dużym entuzjazmem. – W tym czasie nasi ambitni studenci spotykali się ze swoimi mentorami. To były spotkania w różnej formie: online, na gruncie prywatnym, w biurach a nawet zagranicznych oddziałach firm. Niektórzy uprawiali razem sport, ponieważ proces mentoringowy można prowadzić w każdych warunkach, najlepiej takich, w których obie strony czują się komfortowo – wylicza Aleksandra Jasińska, kierownik Akademickiego Biura Karier Politechniki Opolskiej, która podkreśla, że program polegał nie tylko na tym, aby dyskutować o swoich doświadczeniach, ale pozwalał studentowi również wybrać szkolenia branżowe oraz szkolenia miękkie, np. rozwijające umiejętności w zakresie wystąpień publicznych, które poprowadził Maciej Orłoś.
– Zapisałam się spontanicznie. Pomyślałam, że zapiszę się na szkolenie o którym marzyłam i może przy okazji czegoś się jeszcze dowiem. Wyszło całkiem inaczej. Oprócz szkolenia marzeń, dużo pracowałam z panem Andrzejem. Zachęcam do udziału w programie, naprawdę warto – mówi Alicja Dreszer, studentka zarządzania i inżynierii produkcji, uczestniczka pierwszej edycji programu, która współpracowała z Andrzejem Lepichem, prezesem zarządu Alu-Pro Polska Sp. z o.o.; prezesem zarządu Fenzi Polska Sp. z o.o.; wiceprezesem zarządu BCC ; kanclerzem Loży Opolskiej Business Centre Club, która objęła program patronatem.
– Bardzo dużo się dowiedziałem. Jestem na początku drogi zawodowej, zatem praca z kimś, kogo kariera jest rozwinięta to bardzo ciekawe przeżycie. Mam nadzieję, że lekcje z programu wdrożę w swoim życiu. Zdecydowanie polecam studentom udział w tym programie – mówi Dawid Olechowski, student elektrotechniki, którego mentorem był Damian Kardas, który pracuje w EthosEnergy Poland.
Jak przyznają mentorzy, program to była lekcja dla obu stron. – Już na pierwszym spotkaniu wiedziałam, że to także dla mnie będzie wielka przygoda. Punkt widzenia młodszej osoby, z innego pokolenia na tematy, które poruszałyśmy, dał mi bardzo dużo. To ciekawe doświadczenie – przyznaje Małgorzata Adamska, współwłaścicielka marki Biotika oraz Biotika concept store.
Właśnie rozpoczęły się zapisy do drugiej edycji programu. – Do grona mentorów dołączyli wyjątkowi profesjonaliści, którzy wniosą w życie zawodowe młodych osób nieocenione doświadczenie i inspiracje – zauważa Aneta Kucińska-Landwójtowicz, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Opolskiej. – Wiemy, że ta relacja oparta na zaufaniu, dzieleniu się doświadczeniem i uważności na drugiego człowieka przynosi obopólną korzyść. Mentoring to nie tylko nauka, ale także inspirująca i kreatywna wymiana energii między pokoleniami – dodaje Ewelina Nowak, mentor kariery z Akademickiego Biura Karier.
Ponownie program będzie okazją do rozwoju umiejętności zawodowych, ale daje również możliwość skorzystania ze szkoleń branżowych i miękkich o wartości do 4000 zł na osobę, jak np. Excel, Lean, AutoCad, Scrum czy Corel.
W programie „Mentor Mix” mogą wziąć udział studenci Politechniki Opolskiej, którzy ukończyli minimum trzeci semestr studiów, niezależnie od tego, czy uczą się w trybie stacjonarnym czy niestacjonarnym. Zgłoszenia przyjmowane są do końca października.
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Akademickiego Biura Karier Politechniki Opolskiej.


