– Politechnika Opolska prezentuje bardzo wysoki poziom nauczania i ma bardzo dobre opinie – mówią zgodnie kandydaci, którzy w Punkcie Rekrutacyjnym złożyli dokumenty związane z rekrutacją na studia.
– Postanowiłam studiować informatykę na Politechnice Opolskiej. Planuję być programistą. Mój starszy brat, który pracuje właśnie w tym zawodzie skończył informatykę na Politechnice Opolskiej, był bardzo zadowolony z tych studiów. Teraz podróżuje po całym świecie i pracuje gdzie chce. Zamierzam iść w tym samym kierunku – mówi Jennifer Bujalla, która w czwartek przyniosła dokumenty związane z przyjęciem na studia do mieszczącego się w „Łączniku” przy ul. Mikołajczyka Punktu Rekrutacyjnego.
Jak dodaje, o wyborze uczelni nie zdecydowała tylko opinia brata. – Politechnika Opolska ma bardzo wysoki poziom nauczania, nie muszę się wyprowadzać do innego miasta, mogę zostać w Opolu z rodziną, znajomymi – podkreśla.

– Wybrałem kierunek zarządzanie ponieważ swoją przyszłość z biznesem, handlem. Planuję założyć własne przedsiębiorstwo. Bardzo dobre opinie słyszałem zarówno o tym kierunku jak i samej uczelni – mówi natomiast Jakub Zuzel.
Z kolei Martin Breguła wspomina, że od zawsze lubił przedmioty ścisłe. Dlatego jego wybór padł na automatykę i robotykę. – Nie muszę wynajmować mieszkania, żeby otrzymać porządne wykształcenie. Ponadto, dużo moich znajomych tutaj studiuje, słyszałem same dobre opinie – podkreśla. Patryk Zych chce studiować budownictwo. – O wyborze uczelni zdecydowały opinie kolegów i rodziny – mówi.
W czwartek dokumenty w punkcie złożył także Damian Cyfka, który kontynuuje studia na Politechnice Opolskiej, żeby zdobyć pełne wykształcenie. – Wybieram się na studia magisterskie na kierunku architektura. Na architekturze są małe grupy, więc mamy bardzo dobry kontakt z prowadzącymi, można o wszystko spokojnie dopytać, polecam – podkreśla Damian Cyfka.

– Wybrałem elektronikę i systemy komputerowe ze względu na to, że słyszałem, że Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki jest najlepszy. Dlatego wybrałem Opole a nie Wrocław, gdzie też planowałem aplikować – mówi z kolei Michał Jarząb.
Przypominamy, że Politechnika Opolska nie tylko dba o jakość kształcenia, ale także i o warunki. Stawki stypendiów na Politechnice Opolskiej są jedne z najwyższych w kraju, opłaty za akademiki konkurencyjne, uczelnia inwestuje również w kolejne laboratoria i pracownie.
Studenci mogą rozwijać na politechnice zarówno swoje pasje naukowe jak i sportowe: to właśnie reprezentantem naszego Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego jest Dawid Tomala, który w zeszłym roku zdobył złoto w chodzie sportowym na olimpiadzie w Tokio. Politechnika oferuje także międzynarodowe doświadczenia do zdobycia podczas wyjazdów w programie Erasmus+ oraz naukę języka chińskiego, którego znajomość może być dodatkowym atutem w CV.
Do 27 lipca kandydaci, którzy zarejestrowali się elektronicznie mają czas na złożenie dokumentów w Punkcie Rekrutacyjnym. Ogłoszenie wyników rekrutacji odbędzie się 27 lipca o godz. 17.
Dla spóźnialskich mamy dobrą wiadomość: druga tura rekrutacji rusza 28 lipca.