COS to jest coś!

W 2009 rusza – nowatorskie w skali kraju – Centrum Obsługi Studenta, czyli centralny dziekanat obsługujący studentów wszystkich kierunków i typów studiów.

COS lokalizuje się w olbrzymim pomieszczeniu w ,,Łączniku”, choć – dzięki zastosowanemu specjalnemu oprogramowaniu większość spraw studenci mogą załatwić zdalnie, nie spędzając ani minuty w kolejce.

Inicjatorem COS-u jest prorektor ds. studenckich prof. Jerzy Jantos, organizator i wieloletni kierownik Katedry Pojazdów Drogowych i Rolniczych na Wydziale Mechanicznym,  jedna z najbardziej szanowanych postaci w całej historii uczelni. Profesor odszedł przedwcześnie, 22 lipca 2011 r.

DZIŚ

Idea centralnego, przyjaznego i w dużej mierze wirtualnego dziekanatu sprawdziła się pod każdym względem. Przez centrum przechodzi rocznie ok. 7 tysięcy indeksów i 3 tysiące dyplomów. Od organizowanego w holu punktu rekrutacyjnego, przez stypendia, plany zajęć i zapisy na kurs biblioteczny, po obrony prac dyplomowych formalizuje się tu studiowanie tysięcy żaków. COS to jest coś! 

Materialny ślad studiowania  przybiera postać całkiem pokaźnej teczki. Raz na dwa lata wszystkie papiery przekazywane są w licznych pudłach do uczelnianego archiwum. Waga takiej przesyłki to 4 tony!

Jedynym minusem centrum jest tylko to, że kiedy studenci z innych uczelni snują anegdoty o osławionych ,,paniach z dziekanatu”, nasi kompletnie ich nie rozumieją!