– Ciekawe były tematy spotkań, ale także to, że mogliśmy poznać lepiej uczelnię i dowiedzieć się więcej o interesujących nas kierunkach studiów – mówią słuchacze Młodzieżowej Politechniki Opolskiej, którzy w sobotę odebrali dyplomy.
– Bardzo podobał mi się wybór różnorodnych warsztatów i wykładów. Wszystkie były bardzo interesujące, poznałam dużo młodych ludzi, robiliśmy naprawdę ciekawe, nowe rzeczy, bardzo życiowe, przydatne – mówi Joanna Nozdryn-Płotnicka. – Na pierwszych zajęciach pani profesor poprosiła nas o losowe wyciągnięcie przypadkowego przedmiotu z jej torby. To były całkowicie różne przedmioty typu flamaster, smycz do kluczy. Poprosiła nas, abyśmy wymyślili zastosowanie tego przedmiotu całkowicie odbiegające od jego normalnej funkcji. Podoba mi się tu przede wszystkim atmosfera, tematy wykładów a także to, że można zobaczyć jak wygląda uczelnia wyższa – relacjonuje Wiktor Kaczmarczyk.

Wśród uczestników czwartej edycji Młodzieżowej Politechniki Opolskiej były też takie osoby, które nie tylko uczestniczyły w poprzednich edycjach, ale także w Dziecięcej Politechnice Opolskiej jak Karol Kinderman.
– Dziecięca Politechnika Opolska ma formę wykładów, na zakończenie których uczestnicy zadają pytania. Młodzieżowa wersja skupiona jest bardziej na naszej przyszłości. To okazja do lepszego poznania samej uczelni, jej wydziałów, które odwiedzamy. Możemy sprawdzić czy jakiś wydział nam się podoba, dowiedzieć się więcej na ten temat, zagłębić wiedzę – mówi Karol Kinderman.
– Młodzieżowa Politechnika Opolska pozwala młodym ludziom poznać naszą uczelnię, jej sześć wydziałów, profesorów, laboratoria, zobaczyć jak wygląda życie studenckie – potwierdza dr Anida Stanik-Besler, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki Politechniki Opolskiej.
– W ramach Młodzieżowej Politechniki Opolskiej słuchacze co miesiąc odwiedzali inny wydział uczelni, gdzie brali udział w zajęciach w laboratoriach. Temat zajęć został wybrany przez samych uczestników, głosowali nad czterema dostępnymi propozycjami. Na ostatnim spotkaniu, przed wręczeniem dyplomów, wysłuchali wykładu dr inż. Ewy Polańczyk. W czwartej edycji spotkań dla młodzieży udział wzięło 30 osób w wieku 15-18 lat – informuje Małgorzata Baldysz, kierownik Działu Promocji, Komunikacji i Kultury.