Bal Sportowca Politechniki Opolskiej to podsumowanie całorocznej pracy i osiągnięć Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego. Rozstrzygnięto plebiscyt na najpopularniejszego sportowca na Uczelni, doceniono najaktywniejszego działacza Klubu, podziękowano sponsorom i partnerom, nagrodzono wszystkich angażujących się w działania Klubu, by następnie, w Centrum Rozrywki KUBATURA, bawić się do białego rana.
Czymże byłby Klub Uczelniany AZS Politechniki Opolskiej bez corocznego Balu hucznie wyprawianego w opolskiej KUBATURZE. To obowiązkowa impreza w kalendarzu każdego sportowca Politechniki Opolskiej. Konferansjerem spotkania i tym razem był Kacper Śnigórski, a swoją obecnością zaszczycili nas m.in. rektor Politechniki Opolskiej prof. Marcin Lorenc, prorektor ds. studenckich i organizacyjnych Politechniki Opolskiej prof. Tomasz Boczar, wiceprezydent Miasta Opola Przemysław Zych, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego Agnieszka Kamińska, dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii prof. Zbigniew Borysiuk, prodziekan ds. współpracy i rozwoju dr Dariusz Nawarecki. Jednym z bardziej wzruszających momentów Balu było uczczenie pamięci zmarłego rektora prof. Marka Tukiendorfa, który – jak zapewnił prowadzący – na pewno był tego dnia wśród nas.
Nie obyło się bez „wystrzałowego” występu artystycznego muzyka Mad Mike Guitar. W tym roku była to gitara, ale nie byle jaka, bo zaopatrzona w wyrzutnię zimnych ogni.
Część oficjalną rozpoczęto od wręczenia srebrnych i złotych odznak Akademickiego Związku Sportowego dla sportowców, trenerów i działaczy klubu uczelnianego Politechniki. Z kolei prezes AZS Politechnika Opolska, Tomasz Wróbel co roku przyznaje specjalną nagrodę „Złotego Wróbla” dla osoby mocno wspierającej działanie Klubu Uczelnianego na Politechnice. Tym razem trafiła ona w ręce działacza Szymona Kaczmarzyka.
Nie można było zapomnieć o podziękowaniach dla partnerów i sponsorów, a do wręczania wyróżnień został zaproszony dr Dariusz Nawarecki. Na scenie pojawili się reprezentanci Miasta Opola, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Politechniki Opolskiej, a także Struxi Deweloper, Weegree, Latex Opony S.A., Zakład Komunalny Opole, Cementownia Odra S.A.
Jednocześnie uhonorowani zostali sportowcy, którzy w 2019 roku odnosili największe sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych. W siódemce wyróżnionych byli przedstawiciele kajakarstwa i lekkoatletyki: Michał Łubniewski, Arsen Śliwiński, Mateusz Zuchora i Mateusz Borgieł (wszyscy kajakarstwo) oraz Bartłomiej Stój, Dawid Tomala i Szymon Dorożyński (wszyscy lekkoatletyka). Za najlepszego trenera uznano natomiast szkoleniowca kajakarzy Bartosza Jaszczyńskiego.
Następnie prowadzący płynnie przeszedł do rozstrzygnięcia plebiscytu na najpopularniejszego sportowca Politechniki Opolskiej. Nominowanych było 38 sportowców: Maciej Zarzycki, Julia Wocka, Patryk Wilk, Magdalena Warakomska, Bartłomiej Stój, Nicole Stokłosa, Błażej Sobczak, Hubert Olczyk, Marcin Niemczyk, Patryk Mauer, Paulina Markiewicz, Karolina Markiewicz, Michał Łubniewski, Aleksander Kupczak, Rafał Jurczyński, Weronika Grejner, Karolina Godoś, Szymon Dorożyński, Jakub Czajkowski, Tomasz Ciach i Marek Setlak, Jacek Chochorowski, Bartosz Bielecki, Paweł Basałygo, Tomasz Balewicz. Na scenę zaproszono rektora prof. Marcina Lorenca, a statuetki powędrowały kolejno do Beaty Kiersztajn (III miejsce), Natalii Szponder (II miejsce) oraz Wojciecha Leszczyńskiego (I miejsce).
Jak zwykle był to rok, który zapadł w pamięć, pełen wielu sukcesów. Historyczne sprawy takie jak awans koszykarzy do 1 ligi, drugie miejsce w klasyfikacji medalowej MP w kajakarstwie czy pokonanie Piotra Małachowskiego przez Bartka Stója mają swoją wymowę. Cieszy też, że wrócił do nas prymat szczypiornistów w Akademickich Mistrzostwach Polski a piłkarze nożni od 3 lat nie znaleźli pogromcy. Mam za sobą także kolejny level organizacyjny. Finały AMP w futsalu w mojej ocenie były niemal perfekcyjne i uczestnikom niczego nie brakowało. To pokazuje, że lata doświadczeń w organizacji wydarzeń nie poszły na marne. Wyzwania na ten rok to z pewnością walka o Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Mamy kilka szans na olimpijczyków jednak nikt nie odpuszcza i będzie trzeba mocno o to walczyć. – wypowiada się pomysłodawca całego „zamieszania”, prezes Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Opolskiej, a także wiceprezes Zarządu Głównego AZS Tomasz Wróbel.
Zabawa w opolskiej KUBATURZE trwała do wczesnego ranka.
Koniec i bomba, a kto nie był ten trąba!